Evropští dovozci plynu se v tichosti vzdávají Rusku a začínají nakupovat plyn v rublech

dovozci plynu

Když ruská armáda vstoupila na Ukrajinu a Vladimir Putin tam vyhlásil své vojenské cíle, evropští lídři rychle vyostřili situaci a zavedli proti Rusku rozsáhlé hospodářské a bankovní sankce. Tyto sankce vyvolaly dominový efekt nezamýšlených důsledků v celé Evropě a na Západě.

dovozci plynu

Spojené státy, Kanada a Evropa postavily proti Rusku tvrdou, „jednotnou frontu“, ale jak se jejich obchodní válka proti Rusku stupňovala, byly ohroženy dodavatelské řetězce a ceny cenných komodit na celém Západě vzrostly. Evropští představitelé od počátku vedli proti Vladimiru Putinovi velké řeči a vznášeli prázdné požadavky, aniž by měli k dispozici jakékoli páky. Rusko na sankce reagovalo požadavkem, aby nepřátelské země na Západě platily za dodávky ruských energií zlatem nebo ruskými rubly. Vladimír Putin označil blafování Evropy a odhalil zranitelnost Západu.

Evropští odběratelé plynu nyní platí za energii v ruských rublech, což dodává Rusku odvahu
Šéf Evropské centrální banky Mario Draghi nyní potvrzuje, že evropští odběratelé plynu platí za energii v ruských rublech. Draghi nyní říká, že „většina dovozců plynu“ si u Gazpromu otevřela rublové účty a přistoupila na ruské požadavky. Evropští odběratelé plynu jeden po druhém porušují sankce EU vůči Rusku, protože tvrdé řeči Západu se stávají pouhou ozvěnou slabosti. Světová rezervní měna – americký dolar – přitom dostává historickou ránu, protože Rusko petrodolar obchází.

Západ se tiše podřizuje Rusku, protože Kreml má v rukou ropu a hnojiva jako páku na Západ. Zároveň Bidenův režim vyhrožuje, že pošle další americké zbraně a vojenské vybavení (až za 20 miliard dolarů) Azovu, nacistickým brigádám bojujícím na Ukrajině. Jedná se o tentýž nacistický prapor, který obdržel granátomety z koordinovaného transferu zbraní na americkém velvyslanectví v Kyjevě na Ukrajině. Jedná se o tentýž prapor Azov, který v uplynulých osmi letech absolvoval výcvik od západních instruktorů. Nejenže se americké sankce obrátily proti nim, ale jejich zoufalé vojenské spojenectví s nacistickým praporem Azov jen dále ohrožuje nevinné ukrajinské lidi.

Italský premiér odhalil, že Západ kapituluje před Ruskem, protože se mu ekonomická válka Západu vymstila
Jako italský premiér se Draghi snažil tvrdit, že Itálie bude schopna platit za plyn, aniž by porušila sankce EU vůči Rusku. Když však byl Draghi dotázán, nakolik si je jistý, že Itálie bude schopna zajistit dodávky plynu, aniž by porušila sankce EU, pokusil se z toho vykroutit. „Ve skutečnosti jsem si docela jistý, ale z hloupého důvodu. Neexistuje žádný oficiální výrok o tom, co znamená porušení sankcí. Nikdo nikdy neřekl nic o tom, zda platby v rublech porušují sankce, nebo ne, jak jsou tyto platby organizovány. Takže je to tady taková šedá zóna.“

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dala 27. dubna jasně najevo, že evropské plynárenské společnosti by se neměly podřizovat ruským energetickým požadavkům. „Společnosti s takovými smlouvami by neměly přistupovat na ruské požadavky,“ uvedla von der Leyenová. „Znamenalo by to porušení sankcí, takže pro společnosti by to představovalo vysoké riziko.“

Draghi nakonec přiznal, že většina Evropy nedokáže obhájit své sankce a již se podřizuje Putinovým energetickým požadavkům. „Ve skutečnosti si již většina dovozců plynu otevřela u Gazpromu účet v rublech,“ řekl Draghi a prozradil, že Evropa nadále platí Rusku miliardy denně, a to za ruských podmínek! Proti Rusku neexistuje jednotná fronta. Jsou to jen prázdné řeči.

Rusko bude i nadále ničit veškerou vojenskou techniku, kterou na Ukrajinu přivezou země NATO, a bude přitom bohatnout, protože ekonomické a bankovní válečné plány Západu budou mít opačný účinek, dodavatelské řetězce se budou otřásat po celém světě a nevinní lidé budou i nadále trpět.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x