Lidé po celém světě protestují proti lockdownu a povinnému očkování

lockdown

Po celém světě se tisíce lidí postavily za svobodu a vyšly do ulic, aby protestovaly proti tyranským opatřením v oblasti veřejného zdraví, včetně povinného očkování a covidpasů.

lockdown

Rakousko
V Rakousku vyšlo ve Vídni do ulic na 40 000 lidí, kteří skandovali „svoboda“ a „odpor“ poté, co vláda vydala drakonické celostátní nařízení o očkování, podle něhož se musí každý v zemi nechat očkovat do 1. února. Byl zaveden celostátní ockdown, v jejímž rámci nesměli ti, kteří nemohou prokázat, že byli očkováni nebo se nedávno z nemoci vyléčili, opustit své domovy a policie prováděla namátkové kontroly nejen v restauracích, ale i v parcích. O několik dní později však vláda zavedla kompletní celostátní ockdown, který potrvá nejméně 20 dní.

Přestože protesty byly většinou pokojné, některé skupiny demonstrantů se střetly s policií a nejméně pět jich bylo zatčeno. Protesty pomáhala organizovat populistická Strana svobody. Jeden z regionálních lídrů strany Udo Landbauer řekl:

„Všichni jsme Rakušané, bez ohledu na to, zda jsme očkovaní nebo neočkovaní. Máme svá práva a budeme hlasitě vystupovat, dokud nedostaneme zpět svá základní práva.“

Chorvatsko
Za jeden z největších protestů poslední doby je považován ten, který se tento měsíc konal v chorvatském hlavním městě Záhřebu. Odhaduje se, že až 100 000 lidí zaplavilo ulice na protest proti novým vládním opatřením COVID-19, která zahrnují povinné očkování pro pracovníky ve veřejném sektoru a také zdravotní pasy. Lidé zde byli slyšet, jak skandují „Nedáme vám naše děti.“

Belgie
Desetitisíce lidí pochodovaly v belgickém hlavním městě Bruselu na protest proti opatřením. Hlavním bodem sporu je používání covispasů k vyloučení neočkovaných osob z účasti na životě společnosti. Nedávno zde byla zpřísněna pravidla pro používání obličejových masek a většina Belgičanů má nařízeno pracovat z domova čtyři dny v týdnu nejméně do poloviny prosince. Mezitím se připravuje nařízení o očkování zdravotnických pracovníků.

Nizozemsko
Také v Nizozemsku se konaly protesty, z nichž některé byly pokojné, zatímco jiné přerostly v násilnosti a vedly k nepokojům. Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav a několik lidí bylo za své chování zatčeno. Protesty přišly v době, kdy Nizozemsko zavedlo třítýdenní částečný zákaz vycházení, protože se zde zvýšil počet případů nákazy COVID-19. Rotterdam byl místem jednoho z nejintenzivnějších shromáždění, které se změnilo v nepokoje, když se demonstranti střetli s policií.

Itálie
Tisíce demonstrantů se vydaly na římský Circus Maximus, aby protestovaly proti certifikátům Green Pass, které jsou nyní vyžadovány na pracovištích, v tělocvičnách, veřejné dopravě, sportovních zařízeních, kinech a restauracích v zemi.

Austrálie
V Austrálii, kde platí nejpřísnější lockdown a extrémní omezení pro neočkované osoby na světě, se pravidelně konají víkendové demonstrace. V centrální obchodní čtvrti Melbourne se sešly tisíce protestujících proti navrhovaným pandemickým zákonům a očkovací politice, kteří se shromáždili na schodech parlamentu a poté se s transparenty a vlajkami vydali do ulic města. Policie státu Victoria odhaduje, že se sobotního protestu zúčastnilo více než 20 000 lidí. Někteří z přítomných uvedli, že přišli o práci, protože se odmítli nechat očkovat.

Irsko
V Irsku se o víkendu uskutečnil protest proti očkovacím pasům, který přilákal tisíce lidí. Řečníci na akci obvinili vládu ze zkorumpovanosti a snahy kontrolovat životy lidí; někteří uvedli, že podle nich jsou tato opatření horší než samotná nemoc.

Po celém světě dávají lidé najevo, že pevně věří v zachování svých životů a svobody. Odpor je obzvláště výrazný v Evropě, kde obyvatelstvo obecně bývá poddajnější než Američané, pokud jde o bezvýhradné plnění vládních příkazů. Jak upozorňuje Tyler Durden, nespokojenost, která se mezi lidmi po celém světě šíří kvůli vládní tyranii, je často předzvěstí revolucí a může znamenat, že svět se vydá velmi nebezpečnou cestou, pokud budou vlády pokračovat v odebírání základních svobod lidem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x