Robert F. Kennedy Jr.: O Trumpovém osudu by měli rozhodnout voliči, ne soudy

Robert F. Kennedy Jr.

Nezávislý kandidát na prezidenta USA Robert F. Kennedy Jr. v úterý prohlásil, že o politické budoucnosti bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa by měli rozhodnout voliči, nikoliv soudní systém.

Soud rozhodl, že Trump je diskvalifikován z republikánských primárek v roce 2024 kvůli své roli ve vzpouře v Americkém Kapitolu z 6. ledna, a to s odvoláním na čtrnáctý dodatek Americké ústavy.

Tento dodatek omezuje možnost zastávat veřejné funkce osobám, které se „účastní vzpoury.“

„Trump byl zablokován pro hlasování v Coloradu. Když soud v jiné zemi diskvalifikuje opozičního kandidáta z kandidatury, říkáme: ‚To není skutečná demokracie‘. Teď se to děje tady,“ uvedl Kennedy na X, dříve známém jako Twitter.

Kennedy uvedl, že ačkoli s Trumpem soupeří o prezidentský úřad, chce ho porazit „ve férových volbách, ne proto, že byl vyřazen z volebního lístku.“ Zbavení kandidáta práva kandidovat zbavuje voliče také práva volby, řekl Kennedy.

Trumpovi příznivci se nesmíří s výsledky voleb v roce 2024, pokud bude Trump z volebního procesu vyřazen soudní cestou, řekl Kennedy a dodal, že doufá, že soud své rozhodnutí změní.

Spolukandidát na prezidenta Vivek Ramaswamy rovněž přislíbil, že odstoupí z primárních voleb v Coloradu, pokud nebude Trumpovi umožněno ve státě kandidovat, a vyzval ostatní republikánské kandidáty, aby učinili totéž.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x