Kreml reaguje na výhrůžku šéfa ukrajinských tajných služeb, že „bude zabíjet Rusy kdekoli“

Kyryl Budanov

Generálmajor Kyryl Budanov, šéf ukrajinské vojenské rozvědky, se v pátečním rozhovoru pro Yahoo News vyjádřil k nedávné sérii atentátů a přeshraničních útoků na ruském území.

Kyryl Budanov

V souvislosti se srpnovým bombovým útokem na auto Darji Duginové (Yahoo v úvodu zdůraznilo, že „americké zpravodajské služby připsaly vraždu Duginové ukrajinské vládě“) generál Budanov pronesl následující ultraprovokativní prohlášení:

„zabíjeli jsme Rusy a budeme je zabíjet kdekoli na světě až do úplného vítězství Ukrajiny.“

Zdálo se, že se přiznává k tomu, že za atentáty stojí Ukrajina. To, co Rusko nazývá „terorismem, my nazýváme osvobozením“, odpověděl na otázku, zda za útoky, mezi něž patří i dubnový bombový útok v kavárně a smrt ruského blogera Vladlena Tatarského, stojí Kyjev.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov výhrůžné výroky odsoudil a označil je za „skutečně ohavné“, přičemž je „důrazně“ odsoudil. V pondělní reakci Peskov uvedl: „To, co Budanov řekl, je přímým potvrzením toho, že kyjevský režim nejenže sponzoruje teroristickou činnost, ale je jejím přímým organizátorem.“

Dále zdůraznil, že ruské tajné služby „budou na pozadí takových prohlášení dělat vše, co by dělat měly.“

„Je velmi těžké si představit, že taková teroristická prohlášení Kyjeva zůstanou bez odsouzení. Proto dnes budeme na tato odsouzení čekat,“ navázal s odkazem na mezinárodní společenství.

Bílý dům však o vznikající tajné „špinavé válce“ namířené proti ruským představitelům a „proruským“ novinářům a pouhým aktivistům mlčí, a možná dokonce pomáhá s rozvědkou a plánováním takových operací. Moskva vznesla toto obvinění přesně. Nikdo z dosud zabitých ve skutečnosti nebyl z rozhodujících kremelských činitelů, ale jedná se o civilisty…

Ruská bezpečnostní služba (FSB) uvedla, že vražda Tatarského byla dílem „ukrajinských speciálních služeb a jejich agentů, včetně uprchlých členů ruské opozice.“

V sobotu se jeden z nejznámějších ruských spisovatelů, Zachar Prilepin, stal terčem bombového útoku na auto poblíž města Nižnij Novgorod. Útok, který se odehrál na dálnici, přežil, když pod jeho vozem explodovalo nástražné zařízení, ale jeho řidič zahynul.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

Je mi jedno, co na to Kreml. Ale já likviduji nacisty kdykoli, kdekoli, jakkoli.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x