Írán: Zdrženlivost je ve světle Izraelských zločinů nemožná

Izraelská okupace

Íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian zdůrazňuje, že tváří v tvář zločinům, kterých se Izraelská okupace dopouští na Palestincích, již není možné zachovávat zdrženlivost.

Izraelská okupace

Návštěva Amerického prezidenta Joea Bidena v Tel Avivu v této době, krátce po masakru, který se odehrál v nemocnici Al-Maamadani, je jasným odrazem pro-Izraelského postoje Washingtonu, který jde tak daleko, že bezvýhradně podporuje okupační zločiny, uvedl ve středu íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian během setkání s Katarským státním ministrem zahraničních věcí Soltanem bin Saadem Al-Muraikhim na okraj summitu v Džiddě.

Amir-Abdollahian a Al-Muraikhi se setkali ve středu na okraj naléhavého zasedání Organizace islámské spolupráce (OIC) v Saúdskoarabské Džiddě.

„Americký ministr zahraničí Antony Blinken byl ve velitelských místnostech Sionistů, zatímco ostatní žádá o zdrženlivost,“ zdůraznil Íránský nejvyšší diplomat.

„Spojené státy musí vědět, že je nemožné projevit zdrženlivost, protože Sionistická entita si pod ochranou Spojených států dělá, co chce,“ řekl Amir-Abdollahian.

Dále zdůraznil, že je třeba, aby Islámské země vyhostily Izraelské velvyslance a vyslance.

Saúdský ministr zahraničí Fajsal bin Farhán zdůraznil, že je třeba zmírnit vyhrocenou humanitární krizi v Gaze, a poznamenal, že jeho stát je proti nucenému vysídlování Palestinského lidu, jakož i proti jakýmkoli aktům agrese v Gaze.

„Prohlášení, která pronesl premiér okupační vlády Benjamin Netanjahu po bombardování nemocnice v Gaze, jsou drzá a zcela zbavují Palestinský lid jeho lidskosti,“ dodal bin Farhán a obvinil Izraelskou okupaci z úmyslného bombardování nemocnice Al-Maamadani.

„Některé strany nerespektují práva Palestinského lidu a porušují jeho důstojnost,“ dodal a požadoval ukončení útočné války a „kruté osadnické kampaně.“

Stovky lidí byly zmasakrovány poté, co Izraelské okupační síly zaútočily na nemocnici al-Ahlí ve městě Gaza, která se stala útočištěm pro stovky Palestinských žen a dětí, jež přišly o svá obydlí v důsledku pokračující Izraelské agrese, a také pro desítky zraněných lékařů, zdravotních sester a zdravotnického personálu.

Včera, několik hodin po masakru, který Izraelská okupace spáchala na bezbranných civilistech v nemocnici al-Ahlí v Gaze, se Amir-Abdollahian obrátil na X, aby dále vyzval vedoucí představitele k ukončení „Izraelských“ zločinů.

Amir-Abdollahian zdůraznil, že „nastal čas pro globální lidskou jednotu proti tomuto [Izraelskému] falešnému režimu, který je odpornější než ISIS a jeho vražedná mašinérie.“

Ačkoli byl celý jeho příspěvek v perštině, nejvyšší íránský diplomat jej zakončil slovy: „Time is OVER,“ v angličtině.

Některé Izraelské a pro-Izraelské zprávy tvrdily, že se jednalo o neúspěšné odpálení rakety, ale na základě rychlosti objektu není možné, aby se jednalo o raketu, protože neřízené rakety, které nedokázaly zrychlit, by měly mnohem nižší rychlost.

Rozdíl v rychlosti lze snadno identifikovat mezi klouzavou municí vypálenou ze vzduchu a neúspěšně akcelerujícími neřízenými raketami. Proto objekt, který zasáhl nemocnici, byl zcela jistě Izraelský nálet.

Navzdory celosvětovým výzvám k ochraně zdravotnických zařízení před Izraelskými leteckými údery a příkazy k nucenému vysídlení se Izraelské hrozby zaměřují na nemocnice v pásmu Gazy, čímž ohrožují zdraví pacientů a zraněných. Izrael v sobotu požadoval, aby nemocnice al-Awda v severní Gaze do dvou hodin násilně evakuovala své pacienty a personál.

Izraelské letouny rovněž provedly nálety v blízkosti nemocnice v Tel al-Zaataru na severu Gazy, čímž se snažily vyvinout tlak na nemocnici a urychlit proces vysídlení.

Ve stejné souvislosti byla dětská nemocnice al-Durra na východě pásma Gazy nucena evakuovat svůj personál a pacienty poté, co byla ostřelována municí s bílým fosforem.

Tato situace se vyvíjí v době, kdy zdravotnický systém v Gaze čelí vážné krizi, která je poznamenána snižujícími se zásobami léků a nedostatkem elektřiny v důsledku úplné Izraelské blokády.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x