Hillary Clintonová: Vítězství Trumpa by znamenalo „konec Ukrajiny“

Hillary Clinton

Pokud bude bývalý americký prezident Donald Trump v roce 2024 znovu zvolen, bude to znamenat pád Ukrajiny i demokracie v Americe, varovala v sobotu bývalá demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová.

Hillary Clinton

V rozhovoru pro Financial Times Clintonová, která působila jako ministryně zahraničí za Baracka Obamy a ve volbách v roce 2016 s Trumpem prohrála, uvedla, že nevěří, že její bývalý soupeř tentokrát uspěje.

Zároveň však prohlásila, že pokud Trump v roce 2024 zvítězí, bude to znamenat „konec demokracie ve Spojených státech“ a „konec Ukrajiny“, protože stáhne zemi z NATO.

Clintonová dále uvedla, že ruský prezident Vladimir Putin věřil, že Trump tak učiní, pokud vyhraje volby v roce 2020. „Trump byl darem, který stále dával lidem, jako je čínský vůdce Si Ťin-pching a Putin,“ řekla a obvinila ho, že je „zamilovaný do autoritářů“ a „neschopný v jakémkoli strategickém přístupu k Číně.“

Dodala, že Trump se „zjevně chystá udělat vše, co Putin chce v otázce NATO.“

Clintonová také uvedla, že se kdysi domnívala, že se Čína chystá „během několika let podniknout kroky proti Tchaj-wanu“, ale konflikt na Ukrajině Peking odradil od snahy získat ostrov zpět, který považuje za součást svého svrchovaného území.

Dále se věnovala rozšířeným obavám, že současný prezident, osmdesátiletý Joe Biden, který koncem dubna potvrdil, že bude znovu kandidovat, je na tuto funkci příliš starý. Uznala sice, že věk je „problém“, ale vyzvala voliče, aby ho srovnali s mužem, proti němuž kandiduje.

Trump, který loni v listopadu oznámil, že bude znovu kandidovat v roce 2024, kritizoval Bidenův přístup ke konfliktu na Ukrajině. V lednu prohlásil, že prezident „nás systematicky, ale možná nevědomky, tlačí do něčeho, co by brzy mohlo být třetí světovou válkou.“

Trump se označil za „jediného kandidáta“, který je schopen zabránit tomu, aby USA sklouzly do globálního konfliktu, a slíbil, že v případě svého zvolení „velmi rychle“ urovná konflikt na Ukrajině.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Luboš
Host
Luboš
1 rok před

Ta baba by měla si jít obhlídnou nějakou LDNku a nevopruzovat.

Marie
Host
Marie
1 rok před

A proto si milá Hitlery lidi Trumpíka znovu zvolej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x