Západní lídři vytvářejí nedostatek potravin a manipulují vás, abyste z toho obviňovali Rusko

nedostatek potravin

Spojené státy a Evropská unie jsou ve své obchodní válce proti Rusku neúčinné a v současné době pracují na šestém balíčku sankcí. Tyto sankce způsobily nárůst cen a nedostatek potravin, což vážně poškodilo nevinné lidi na celém světě.

nedostatek potravin

Zatímco se Západ snaží omezit ruskou vojenskou misi na Ukrajině, evropští dovozci plynu se již vzdali Ruska. Evropští dovozci plynu v tichosti porušili vlastní sankce EU a začali nakupovat plyn v rublech, čímž kapitulovali před novými pravidly Ruska. Vzhledem k tomu, že plán ekonomické války Západu se obrací proti němu, začínají se vedoucí představitelé EU ještě více hroutit.

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková nyní obviňuje Rusko z toho, že způsobilo „brutální hlad“, ačkoli to byla právě její země, kdo Rusku zablokoval obchod se zemědělskými produkty. Baerbocková pronesla tyto absurdní komentáře na nedávném zasedání skupiny G7 s Kanadou, Francií, Itálií, Japonskem, Spojeným královstvím a Spojenými státy.

Německo v rámci původních sankcí odhlasovalo zablokování vývozu potravin a obilí z Ruska, ale nyní Němci a další Evropané v důsledku toho zaznamenávají prudký nárůst cen a nedostatek potravin. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková se místo toho, aby uznala selhání těchto sankcí, rozhodla obvinit Rusko ze způsobení „brutálního hladu“, který zachvátil Evropu.

Němečtí představitelé nyní viní Rusko z vojenského tažení, které způsobilo nedostatek potravin, jemuž jejich země nyní čelí. „Rusko učinilo vědomé rozhodnutí proměnit válku proti Ukrajině v ‚obilnou válku‘,“ prohlásila německá ministryně na zasedání G7. „Nesmíme být v tomto ohledu naivní,“ zdůraznila. „Nejde o vedlejší škody, ale o naprosto záměrný nástroj hybridní války, která je v současné době vedena.“

Baerbocková ve skutečnosti popisuje hybridní ekonomickou, bankovní a potravinovou válku, kterou Západ vede nejen proti Rusku, ale i proti svým vlastním občanům a lidem celého světa.

Koneckonců to byla právě její země, která hlasovala pro válečné hospodářské sankce proti Rusku. Cílem těchto sankcí bylo zabránit Rusku prodávat export obilí v eurech a dolarech. Nyní Baerbocková obviňuje Rusko, že situaci vyzbrojilo do „obilné války“ – absurdně tvrdí, že Rusko je zodpovědné za nedostatek potravin v celé Evropě. Copak si Baerbocková nepamatuje, že její vlastní země zablokovala Rusku vývoz obilí, hnojiv a zemědělských produktů?

Válečné ekonomické sankce Západu mají vážné důsledky pro všechny
Ukrajina obvykle vyváží až pět milionů tun obilí měsíčně, ale od května 2022 není schopna vyvézt přibližně 90 milionů tun zemědělských produktů. Americké ministerstvo zahraničí tvrdí, že ruská armáda blokuje ukrajinské přístavy. USA se připojily k Německu a tvrdí, že Rusko blokuje ukrajinské přístavy a vystavuje „miliony lidí riziku hladomoru.“

Když se Západ poprvé pokusil zastavit ruský zemědělský vývoz, zvážil reálné dopady těchto sankcí na zásobování potravinami po celém světě? Rusko dříve dodávalo světu 27 % slunečnicových semen, 5 % ječmene, 2 % kukuřice a 3 % pšenice. Vzhledem k tomu, že se dodavatelské řetězce otřásají, jedinou obranou Západu je nyní obviňovat Rusko o něco tvrději…

Rusko odpovědělo Německu a Spojeným státům stejnou mincí. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová napsala: „Ceny rostou kvůli sankcím, které na nátlak Spojených států uvalil kolektivní Západ. To je, pokud hovoříme o přímém důvodu. Nepochopení této skutečnosti je známkou buď hlouposti, nebo záměrného klamání veřejnosti.“

Západ nadále klame veřejnost o nákladech svých neúčinných sankcí, které způsobily pouze rekordní inflaci a problémy v dodavatelském řetězci, jež ohrožují ty nejméně šťastné a nejméně připravené z nás.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x