Havajský státní představitel odepřel městu Lahaina vodu na boj s požáry, dokud nebyla zkáza dokončena – PROČ?

Požár na Havaji

Vyšlo najevo, že Havajský státní představitel připravil majitele pozemků v Lahaině o vodu, kterou potřebovali k ochraně svých nemovitostí před ohnivým peklem, které vše spálilo do základů.

Požár na Havaji

Dne 8. srpna, kdy požáry poprvé vypukly, Havajský úřad pro půdu a přírodní zdroje (DLNR) pozdržel uvolnění vody, o kterou požádala společnost West Maui Land Co., aby pomohla udržet oheň v mezích a daleko od pozemků lidí.

Proč to vlastně udělali? Jeden ze zdrojů tvrdí, že se „probuzený“ politik levicového zaměření rozhodl poškodit obyvatele Lahainy tím, že je záměrně připravil o vodu až do doby, kdy už bylo pozdě.

M. Kaleo Manuel, Havajský kulturní pracovník a náměstek ředitele DLNR pro správu vodních zdrojů, rozhodl o odpojení Lahainy od vody. Manuel později požadovanou vodu uvolnil, ale až poté, co se požár již naplno rozhořel.

Do doby napsání tohoto článku se Manuel ani žádný jiný vládní úředník na Havaji k tomuto odhalení nevyjádřil.

Guvernér Josh Green: Voda je na Maui „po mnoho let“ zdrojem velkých konfliktů
Společnost West Maui Land Co. (WML) spravuje řadu zemědělských a rezidenčních subdivizí po celém západním Maui. Mezi další vodohospodářské regulátory v regionu patří Launiupoko Irrigation Co, Launiupoko Water Co, Olowalu Water Co a Ha’iku Town Water Association.

Čtyři různé zdroje obeznámené se situací označily Manuela za viníka odmítnutí vypouštění vody do oblasti zasažené požárem. Manuel údajně požádal společnost WML, aby nejprve získala povolení od farmy kalo (taro), která se nachází níže po proudu od pozemku společnosti.

Havajský guvernér, demokrat John Green, slíbil důkladné vyšetření této i dalších podivných záležitostí souvisejících s požáry. Podle oficiální odpovědi guvernérovy kanceláře se „konflikty o vodu přetvářejí v době klimatických změn a požárů.“

„Jedna věc, kterou by lidé měli pochopit, zejména ti z daleka, je, že na Maui probíhají velké konflikty o vodu již mnoho let,“ řekl Green. „Je důležité, abychom o tom mluvili upřímně. Lidé bojovali proti vypouštění vody na hašení požárů. Nechám to na vás, abyste to prozkoumali.“

Již v roce 2022 předložili dva státní senátoři, oba z ostrova Maui, návrh zákona, který by DLNR přiměl „povolit používání sladké vody k boji s požáry a poukázal na to, že západní Maui je obzvláště zranitelné.“ Tento návrh zákona byl zamítnut bez projednání a nikdy nebyl přijat jako zákon.

Člověk by si myslel, že v nouzové situaci, jako je požár, který se vymkl kontrole, se bude jednat o situaci, kdy je třeba co nejrychleji dostat na místo co nejvíce vody. V Lahaině a na západním Maui se stal pravý opak.

Zdá se, že tento problém pramení z nespokojenosti původních obyvatel Havaje s tím, že jejich domovinu zabrali cizinci. To se týká i majitelů půdy a jejich práv na vodu, která je stále předmětem sporů na celém ostrově Maui.

„Z tohoto příběhu o požárech na Maui vyplyne ještě mnohem víc.“ Všechny tyto anomálie a konspirace jsou jen škrábancem na povrch skutečného rozsahu kriminality, která se odehrála v zákulisí této strašlivé události.

Z nějakého důvodu se Západní Maui stalo „zónou bez médií“ s mnoha velmi podezřelými událostmi kolem požáru a toho, jak vůbec vznikl.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x