Argentina, Egypt, Írán, Etiopie, SAE, S. Arábie se připojí k BRICS

summit zemí BRICS

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa ve čtvrtek prohlásil, že vedení BRICS se rozhodlo přizvat do organizace Argentinu, Egypt, Írán, Etiopii, Spojené arabské emiráty a Saúdskou Arábii.

summit zemí BRICS

„Rozhodli jsme se pozvat Argentinskou republiku, Egyptskou arabskou republiku, Etiopskou federativní demokratickou republiku, Íránskou islámskou republiku, Království Saúdské Arábie a Spojené arabské emiráty, aby se staly plnoprávnými členy BRICS. Členství nabude účinnosti 1. ledna 2024,“ uvedl Ramaphosa na summitu BRICS v Jihoafrické republice.

Dále uvedl, že vedení BRICS dosáhlo konsensu ohledně hlavních zásad, standardů, kritérií a postupů procesu rozšiřování skupiny.

Dodal, že přijetí nových členů do skupiny BRICS je první fází procesu jejího rozšiřování.

„Na první fázi tohoto procesu rozšíření jsme se shodli a další fáze budou následovat,“ dodal prezident.

Na jiném místě Jihoafrický prezident uvedl, že nastal čas používat v mezinárodních transakcích místní měny a alternativní platební systémy.

„V celosvětovém měřítku se prosazuje používání místních měn, alternativních finančních uspořádání a alternativních platebních systémů. Jako země BRICS jsme připraveni prozkoumat možnosti zlepšení stability, spolehlivosti a spravedlnosti globální finanční architektury,“ uvedl Ramaphosa.

Summitu se účastní vedoucí představitelé Číny, Indie, Brazílie a Jihoafrické republiky a Rusko zastupuje ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ruský prezident Vladimir Putin se summitu účastní prostřednictvím videokonference.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x