Britská dezinformační jednotka sledovala ředitele školy, který zpochybnil vakcíny proti COVID-19 pro děti

dezinformační jednotka

Ředitel školy, který zpochybňoval účinky lockdownů a nošení roušek na děti, stejně jako zavádění vakcíny mRNA, byl nahlášen britskému úřadu pro sledování terorismu a jeho příspěvky na sociálních sítích monitorovaly vládní dezinformační jednotky.

dezinformační jednotka

V lednu Westminster potvrdil, že prostřednictvím svých dezinformačních jednotek monitoroval kritiky lockdownu včetně konzervativních poslanců a novinářů na platformách sociálních médií poté, co skupina Big Brother Watch, která se zabývá občanskými svobodami, získala dokumenty.

Ředitel Mike Fairclough, který má dvacetileté zkušenosti s vedením státem financované školy West Rise Junior School pro děti ve věku 7 až 11 let v Eastbourne na jižním pobřeží, řekl deníku The Epoch Times, že byl také sledován.

Fairclough byl jedním z mála hlasů ve školství a jediným sloužícím ředitelem, který vyjádřil obavy z dopadů reakce na pandemii na děti a z toho plynoucích problémů s duševním zdravím.

„Mé osobní přesvědčení je, že rizika plynoucí z těchto vakcín převažují nad možným přínosem pro dítě,“ řekl Fairclough.

„Svůj názor jsem sděloval prostřednictvím svých kanálů na sociálních sítích, zpravidla přeposíláním a citováním článků z mainstreamových médií, které můj postoj podporovaly,“ dodal.

Fairclough uvedl, že kolegové v rámci vzdělávacího sektoru k tématu očkování dětí „veřejně mlčí“ a že kolem i mírně skeptických rozhovorů na toto téma stále panuje „atmosféra strachu a opatrnosti.“

Jednotka pro boj proti dezinformacím
Fairclough předložil žádosti o kopie svých údajů, které mají vládní dezinformační jednotky a které The Epoch Times viděl.

Útvar pro boj proti dezinformacím (CDU), který je součástí ministerstva pro digitální záležitosti, kulturu, média a sport (DCMS), vede operativní reakci britské vlády na „domácí dezinformační hrozby na internetu.“

Během pandemie vláda využívala různé jednotky, včetně CDU, jednotky rychlého nasazení a vládní informační buňky. Každá z nich měla za úkol „bojovat proti škodlivým narativům na internetu“ a monitorovat a označovat „dezinformační“ obsah společnostem provozujícím sociální média.

Mluvčí vlády již dříve sdělil deníku Epoch Times, že tyto jednotky využívaly veřejně dostupné údaje, včetně materiálů sdílených na platformách sociálních médií, k posouzení britských „dezinformačních trendů a narativů.“

Mluvčí vlády sdělil Epoch Times e-mailem: „Online dezinformace představují vážnou hrozbu pro Spojené království a veřejné zdraví, a proto jsme během pandemie spojili odborníky z celé vlády, aby monitorovali dezinformace o COVID-19.“

„Tyto jednotky monitorují veřejně dostupné údaje, včetně materiálů sdílených na platformách sociálních médií, aby vyhodnotily dezinformační trendy a narativy ve Spojeném království.

„Nezaměřují se na jednotlivce ani nepodnikají žádné kroky, které by mohly ovlivnit schopnost kohokoli svobodně diskutovat a projednávat problémy.“

Dodal, že „se nezaměřují na jednotlivce ani nepodnikají žádné kroky, které by mohly ovlivnit schopnost kohokoli svobodně diskutovat a debatovat o otázkách.“

Jeden příspěvek na Twitteru byl CDU označen v únoru 2022. Fairclough napsal: „Přirozená imunita je silnější než vakcíny. Protilátky u neočkovaných lidí, kteří přežili Covid, jsou v průběhu času „silnější“ než u lidí, kteří byli dvakrát očkováni, ale bez infekce.“

„Proto není třeba očkovat přirozeně imunní děti proti Covidu-19,“ napsal a přidal článek z Daily Mail, který informoval o studii, která zjistila, že lidé, kteří prodělali COVID-19, ale nebyli očkováni, mohou mít déle trvající imunitu než ti, kteří byli dvakrát očkováni.

Prevent
Fairclough také uvedl, že kvůli svým názorům byl nahlášen klíčové protiextremistické službě ministerstva vnitra Prevent, jejímž cílem je identifikovat osoby podezřelé ze spáchání teroristických činů.

„Naštěstí jsem byl pokaždé očištěn od všech přečinů, a proto jsem pokračoval v kampani,“ uvedl.

E-mail přišel od oznamovatele, který vyjádřil obavy z Faircloughových názorů týkajících se „protivládních a protiočkovacích sdělení“, která zveřejňoval na Facebooku a dalších platformách. Byl také zaslán úřadu Ofsted, komisaři pro děti a protiteroristickému týmu ministerstva školství.

Vyšetřování nezjistilo „žádné důkazy o tom, že by pan Fairclough porušil standardy a zásady, které se přiznávají těm, kteří zastávají důvěryhodné pozice, a vysoce postaveným členům komunity.“

Ve West Rise je 362 žáků, kteří pocházejí převážně z místních obecních čtvrtí, tedy z míst, která často patří k nejchudším čtvrtím Anglie. Škola má velmi úzký vztah k přírodě, je zde farma, lesní škola, včelařská stanoviště a děti se učí používat nože a zbraně a shánět si potravu.

Bující autoritářství
Unie svobody slova (FSU) sdělila deníku The Epoch Times e-mailem, že se na ni Fairclough obrátil, aby s ní projednal právní možnosti.

„Způsob, jakým s ním bylo zacházeno, je ostudný,“ řekl zakladatel FSU Toby Young.

„Prevent byl zřízen k potírání extremismu, ne ke sledování kritiků vládní politiky. Tato epizoda je typickým příkladem toho, jak byl státní protiextremistický aparát, který byl původně zřízen k ochraně lidí před teroristy, přetvořen k potlačování domácího disentu,“ dodal.

„K tomuto zásadnímu posunu, kdy takzvaní protiterorističtí experti trénují své špionážní brýle od výcvikových táborů ISIS směrem k domácím občanům, jako je Mike, docházelo již před pandemií, ale v posledních třech letech se výrazně zrychlil,“ dodal.

Young uvedl, že je třeba urychleně řešit toto „bující autoritářství dříve, než se Británie propadne do orwellovské dystopie.“

„Skuteční extremisté jsou úředníci ve skrytých částech britského státu, kteří jsou natolik uchváceni ideologií probuzení, že sami sebe přesvědčili, že učitelka, která má obavy z toho, aby děti musely při vyučování nosit roušky, je hrozbou pro národní bezpečnost,“ dodal Young.

Fairclough byl v loňském roce pozastaven na Twitteru, i když nyní byl znovu přijat.

„Pokud máte strach a nemůžete skutečně mluvit nahlas, když dochází k jasnému poškozování, pak vás mají,“ řekl.

„Abychom se posunuli vpřed, musíme být schopni mít kulturu, která bude vítat různé názory a která bude přijímat otázky o věcech,“ dodal.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před
1
0
Would love your thoughts, please comment.x