Slovinská ministryně zahraničí Tanja Fajon se podřizuje globalistické agendě prohlášením (či požadavkem), že suverénní státy musí „respektovat“ mezinárodní pravidla „světového řádu.“

Tanja Fajon

Fajonová je předsedkyní sociálních demokratů, kteří jsou součástí Strany evropských socialistů, a bývalou poslankyní Evropského parlamentu za Slovinsko.

Fajonová měla diskutovat o „globální fragmentaci“, která se zdá být základním tématem akce v roce 2023.

Globalisté v několika panelech naznačili svou frustraci z toho, že se vlády jednotlivých zemí oddělují od klíčových agend WEF, včetně globální reakce na pandemie, války na Ukrajině a změny klimatu.

Ve svém dnešním tweetu Fajonová rovněž vyzvala k většímu zapojení více firemních subjektů než jen vlád do iniciativ WEF.

Tón Davosu je zatím rozhodně pochmurný, mnozí účastníci naříkají nad výsledky globálních pandemických opatření a nedostatkem sjednocení v otázce změny klimatu. Nezmiňují se však, alespoň ne přímo, o tom, že z velké části je to způsobeno masovým odporem veřejnosti v mnoha regionech. Zdá se, že establishment vyslovil předpoklady o svém postupu v roce 2022, které se nenaplnily.

Zdroj