Fraška se QAnon šamanem ukazuje, proč se vládě USA nedá věřit, že bude říkat pravdu o čemkoli

Nepokoje v Kapitolu

Ať už se jedná o původ vakcíny proti COVID-19, bezpečnost vakcín proti COVID-19 nebo válečné události na Ukrajině, vládě USA již nelze věřit, že nám o čemkoli bude říkat pravdu.

Nepokoje v Kapitolu

Dne 9. ledna 2021 byl Jacob Anthony Chansley zatčen ve Phoenixu v Arizoně za údajné spáchání následujících trestných činů:

Chansley byl obviněn z výtržnictví, maření úředního postupu, vstupu do budovy s omezeným přístupem a setrvávání v ní, výtržnictví a rušivého chování v budově s omezeným přístupem, násilného vstupu a výtržnictví v budově Kapitolu, průvodu, demonstrace nebo stávky v budově Kapitolu.

Pokud se neozbrojený Chansley (v mainstreamových médiích známý jako „QAnon šaman“) skutečně dopustil těchto trestných činů, proč ho po budově Kapitolu doprovázeli ozbrojení policisté a v jednu chvíli jich stálo uprostřed devět? Pokud podivně oděný mladík s americkou vlajkou porušoval zákon a choval se „násilně, výtržnicky a rušivě“, proč ho policisté na místě nezatkli?

Při posuzování podivného případu Jacoba Anthonyho Chansleyho by Američané měli vzít v úvahu, že tato země má dlouholetou tradici občanské neposlušnosti. Vláda Spojených států se ve vztahu k občanům vždy musela potýkat s poněkud nepříjemnou skutečností, že republiku založili muži, kteří se z právního hlediska dopustili vlastizrady.

Thomas Jefferson zdůvodnil jejich jednání takto:

Kdykoli se jakákoli forma vlády stane škodlivou, je právem lidu ji změnit nebo zrušit a ustanovit novou vládu, která bude založena na takových principech a uspořádána v takové formě, která se mu bude zdát nejpravděpodobnější pro jeho bezpečnost a štěstí.

Jeffersonovy názory znějí dobře a rozumně pro občany, kteří se řídí klasickými liberálními zásadami vlády, ale jsou problematické pro muže u moci, kteří mají jen málo trpělivosti a tolerance vůči otravným odpůrcům, jako je Jacob Anthony Chansley.

Záznam z bezpečnostních kamer sice ukazuje, že mnozí z protestujících 6. ledna 2021 se skutečně dopustili násilností a vandalismu, ale kde je důkaz, že mezi nimi byl i Jacob Anthony Chansley?

Jak upozorňuje Tucker Carlson, několik kamer z různých úhlů ukazuje, že je zcela neozbrojený a klidně si vykračuje s americkou vlajkou v levé ruce a megafonem v pravé.

Od 17. listopadu 2021 si Chansley odpykává trest 41 měsíců vězení. Opravdu si zaslouží tak přísný trest?

Mainstreamová média z něj – pravděpodobně kvůli jeho vizuálně působivému a netradičnímu kostýmu – udělala tvář toho, co označila za povstání, ale jaký povstalec se objeví beze zbraní?

Lidé, kteří se označují za demokraty a opovrhovatele Donalda Trumpa, budou nepochybně tvrdit, že položením této otázky vyjadřuji své stranické politické sympatie a náklonnosti. Není tomu tak.

Tento příspěvek píši z obavy, že těm, kteří jsou v současné době u moci (a jejich propagandistům v médiích), již nelze věřit, že nám budou říkat pravdu o čemkoli, ať už jde o původ SARS-CoV-2, údajnou bezpečnost vakcín proti COVID-19, válku na Ukrajině, události, které se odehrály v Kapitolu 6. ledna 2021, nebo cokoli jiného důležitého.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Host
Jan
1 rok před

Zpravu z US cvokarny nema cenu komentovat.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x