FED připravuje rozbití globálních finančních systémů, aby zrealizoval Velký reset

Velký reset

Federální rezervní systém se připravuje na krach finančního systému uprostřed globální pandemie, která od roku 2020 devastuje svět.

Velký reset

Ve zprávě zveřejněné na stránkách Global Research autor F. William Engdahl uvádí, že Fed se spolu s dalšími globalistickými mocnostmi chystá položit americký finanční trh a jako záminku používá rostoucí náklady na inflaci. To způsobí pád největší finanční bubliny v dějinách a připraví půdu pro „Velký reset.“

Základy pro krach a Velký reset již byly položeny. Bidenova administrativa ve Spojených státech se blíží ke spuštění další velké krize tím, že vede Severoatlantickou alianci k dodávkám zbraní a poradců na Ukrajinu – zemi, která je v současné době v konfliktu s Ruskem.

Mezitím jsou USA uprostřed sporu mezi Čínou a Tchaj-wanem a zároveň vedou zástupné války proti Číně v Etiopii a dalších částech Afriky.

Triliony dolarů v mimořádných výdajích Donalda Trumpa i Joea Bidena a pokračování politiky téměř nulových úroků Federálního rezervního systému připravily půdu pro blížící se kolaps trhu. Nákup miliardových aktiv v podobě dluhopisů k udržení nafouknuté bubliny dokázal, že kolaps je záměrný a řízený.

Inflaci v USA zhoršuje přerušení dodavatelského řetězce z Asie přes Severní Ameriku. Inflace, která je nejhorší za posledních čtyřicet let, připravila půdu pro centrální banky, aby svrhly systém nafouknutý dluhem a připravily Velký reset světového finančního systému.

Ekonomiky velkých průmyslových zemí se samy zničí v důsledku zavedení Green New Deal v Evropské unii a ve Spojených státech. Kolaps dolarového systému způsobí pád většiny světa kvůli jeho dluhovým vazbám.

Elektrická síť v Evropské unii je tuto zimu na pokraji rozsáhlých výpadků proudu, a to ne díky politice nulových emisí uhlíku, která má postupně ukončit využívání uhlí, ropy, plynu a dokonce i jaderné energie. Síť je závislá na nespolehlivé větrné a solární energii.

Nejnovější Německá zelená vláda potřebovala k 31. prosinci uzavřít tři jaderné elektrárny. Jaderné elektrárny vyrábějí elektřinu, kterou využívá Dánsko. Větrné a solární elektrárny nemohou tuto mezeru zaplnit.

Bidenovy projekty vedly k rekordně vysokým nákladům na pohonné hmoty
Bidenovy projekty Build Back Better vedly k rekordně vysokým nákladům na pohonné hmoty a lze se domnívat, že zvýšení úrokových sazeb zničí celý svět.

Konzultant pro strategická rizika a absolvent Princetonské univerzity F. William Engdahl poznamenal, že Fed použil „jádrovou inflaci,“ aby se zbavil politicky škodlivých měsíčních údajů o spotřebitelské inflaci, které ukazovaly rostoucí ceny ropy a obilí. Jádrová inflace znamená růst spotřebitelských cen po odečtení energií a potravin. Tento termín použil v roce 1975 nechvalně známý prezident Richard Nixon, aby údaje zfalšoval.

„Jádrová inflace je podvod, protože američtí spotřebitelé museli platit mnohem více za benzín a chléb. Velmi málo lidí ve skutečnosti dokáže žít bez energie nebo potravin,“ zdůraznil Engdahl.

V současné době index spotřebitelských cen v USA nezahrnuje náklady na nákup a financování domů a také daně z nemovitostí nebo údržbu a vylepšování domů, které prudce rostou.

Fed by měl vydat prohlášení, v němž přizná, že inflace je znepokojivější, než si myslel. Tato situace vyžaduje agresivní zvyšování sazeb, aby se inflace „vytlačila ze systému.“

Za podpory téměř nulových sazeb Fedu a měsíčních nákupů dluhopisů v hodnotě 120 miliard dolarů ze strany Fedu by Wall Street s akciemi na historických maximech mohla zahájit panický odchod z trhů s akciemi, aby se dostala ven.

To samozřejmě vyvolá panický výprodej a kolaps trhu jako sněhová koule, což z krachu nemovitostí a akcií Evergrande udělá malou událost.

Engdahl poznamenal, že Federální rezervní systém a velké banky jako ECB v EU a Bank of Japan poskytly nulové úrokové sazby a nákupy dluhopisů v rámci „kvantitativního uvolňování,“ aby zachránily velké finanční instituce a banky na Wall Street a v EU, a to zcela bez ohledu na zdraví reálné ekonomiky.

Historicky největší záchrana bank a finančních fondů s vygumovanými mozky vedla k umělému nafouknutí největší spekulativní bubliny na burze v dějinách.

Donald Trump jako bystrý obchodník věděl, že nový rekordní růst akcií v indexu S&P 500 jako důkaz vzkvétající ekonomiky je kvůli politice nulových úrokových sazeb Fedu lež.

Americká ekonomika se potápí
S masivním nedostatkem pracovních sil, výlukami a problémy v dodavatelském řetězci pocházejícím z Číny se americká ekonomika potápí a Bidenův falešný návrh zákona o „infrastruktuře“ udělá jen málo pro obnovu životně důležité ekonomické infrastruktury – dálnic, čističek vody a elektrických sítí.

FED se připravuje na krach akcií v roce 2022, který využije k vyvolání skutečné velké hospodářské krize, která bude horší než ta ve 30. letech minulého století, protože úspory běžných Američanů budou zničeny.

Bidenova daň na zpětný odkup akcií společností vedla k tomu, že společnosti z indexu S&P 500 odkoupily zpět své vlastní akcie v hodnotě 742 miliard dolarů. Hysterie kolem pandemie COVID-19 vedla k obrovským nákupům a objem cenných papírů v držení Federálního rezervního systému se více než zdvojnásobil z 3,8 bilionu dolarů na 8 bilionů dolarů na konci října 2021.

Spojené státy rovněž manipulovaly s údaji o zaměstnanosti a inflaci. V současné době soukromý ekonom John Williams ze stínové vládní statistické agentury odhaduje, že skutečná míra nezaměstnanosti v USA je více než 24,8 %, což zdaleka neodpovídá uváděným 4,2 % za listopad.

Křehký americký a globální finanční systém se zhroutí, pokud dojde ke zvýšení sazeb. Občané pak budou donuceni prosit o nouzovou pomoc v podobě digitálních peněz a Velkého resetu…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x