Experti na národní bezpečnost USA vyzývají k míru a ukončení dodávek zbraní na Ukrajinu

USA,Ukrajina

Skupina odborníků na národní bezpečnost zveřejnila v deníku New York Times celostránkový inzerát, v němž vyzývá k rychlému a diplomatickému ukončení konfliktu na Ukrajině a k ukončení veškerých dodávek vojenské pomoci do této země ze strany USA.

USA,Ukrajina

Zmínění experti na národní bezpečnost jsou členy Eisenhower Media Network (EMN), organizace sdružující bývalé vojenské a zpravodajské činitele a představitele národní bezpečnosti s odbornými znalostmi v oblasti vojenství, zahraniční politiky a národní bezpečnosti.

V dopise EMN označuje americkou účast na ruské speciální vojenské operaci na Ukrajině za „naprostou katastrofu“ a vyzývá Kongres a prezidenta Joea Bidena, aby „urychleně ukončili válku diplomatickou cestou, zejména vzhledem k nebezpečí vojenské eskalace, která by se mohla vymknout kontrole.“

Skupina pokračuje: „Pokud budou Spojené státy nadále podporovat plán ukrajinské ofenzívy, místo aby ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského povzbudily k využití příležitosti k diplomacii, budou mít značný podíl odpovědnosti za nevyužití šance na mír a za děsivé a stále rostoucí lidské náklady války.“

Dopis EMN podepsalo 14 členů organizace, včetně jejího ředitele Dennise Fritze a zástupce ředitele Matthewa Hoha. Většina signatářů jsou příslušníci ozbrojených sil USA, kteří se vrátili do vlasti.

EMN: Válka je vysoce výnosný byznys pro několik vyvolených
Dopis EMN také poukázal na to, kolik konflikt na Ukrajině stojí daňové poplatníky nejen v USA, ale i na celém světě. Skupina upozornila, že USA dosud poslaly Ukrajině vojenskou pomoc v hodnotě 37 miliard dolarů, což je přibližně třetina z přibližně 100 miliard dolarů, které Ukrajině poskytl celý svět dohromady.

„Říká se, že válka je raketový obchod, který je vysoce ziskový pro několik vyvolených,“ napsala skupina. Jeden americký generál se dokonce pochlubil, že Západ dodal Ukrajině více než 600 různých zbraňových systémů, které nepochybně zaplatili příslušní daňoví poplatníci.

Podle EMN je vzhledem k lukrativní povaze probíhajícího konfliktu na Ukrajině nepravděpodobné, že by USA vyslyšely sílící výzvy k ukončení bojů.

Biden a další vysocí američtí představitelé přinejmenším od června 2022 zastávají stanovisko, že válka skončí pouze diplomatickým urovnáním. Opakovaně však trvají na tom, že je třeba pokračovat ve vyzbrojování Ukrajiny, aby se dostala „do co nejsilnější pozice u jednacího stolu.“

Sám Biden přislíbil, že Washington bude pokračovat ve vyzbrojování Kyjeva „tak dlouho, jak to bude nutné.“ EMN se obává, že tento postoj ke konfliktu může vyústit v katastrofu.

Rozhovory na vysoké úrovni mezi představiteli Kyjeva a Moskvy jsou vzácné, a protože USA to odmítají, několik dalších zemí a vlivných osobností, včetně Číny, Brazílie a papeže Františka, se pokusilo převzít iniciativu za diplomatické řešení konfliktu.

„Slib prezidenta Bidena, že bude Ukrajinu podporovat ‚tak dlouho, jak to bude nutné‘, považujeme za povolení k prosazování špatně definovaných a v konečném důsledku nedosažitelných cílů,“ napsala EMN. „Nemůžeme a nebudeme podporovat strategii boje s Ruskem do posledního Ukrajince.“

„Zasazujeme se o smysluplný a skutečný závazek k diplomacii, konkrétně o okamžité příměří a jednání bez jakýchkoli diskvalifikujících nebo zakazujících předběžných podmínek,“ pokračovala EMN. „Rusko-ukrajinskou válku způsobily záměrné provokace. Stejně tak ji může ukončit promyšlená diplomacie.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x