Evropský parlament schválil kontroverzní migrační pakt

Evropský parlament

Evropský parlament schválil kontroverzní azylový a migrační pakt EU, podle kterého budou země nuceny přijmout spravedlivý podíl nově příchozích migrantů do bloku, nebo zaplatit pokutu za každého odmítnutého migranta.

Nový azylový a migrační balíček byl schválen převážně hlasy zákonodárců sdružených v Evropské lidové straně, Socialistech a demokratech (S&D) a Obnovme Evropu, přičemž Europoslanci byli vyzváni, aby překousli svou kritiku systému a hlasovali pro kompromisní legislativu.

„Historie se stala skutečností,“ napsala na Twitteru předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola, když chválila to, co označila za „pevný legislativní rámec pro řešení migrace a azylu“, a poznamenala, že se na něm „pracovalo 10 let“, ale EU dodržela své slovo.

Někteří poslanci Evropského parlamentu z levice i pravého středu prozradili, že pro pakt hlasovali i přes jeho mnohé nedostatky.

„Nová legislativa není dokonalá, ale migraci můžeme učinit zvládnutelnou a humánní pouze s jednotným Evropským řešením,“ řekla Hilde Vautmansová, koordinátorka pro zahraniční záležitosti za Renew Europe.

Nacionalističtí politici napříč Evropou vyjádřili svůj hněv nad přijetím paktu, který podle nich odevzdává suverenitu stále centralizovanější Evropské unii.

„Migrační pakt organizuje poručnictví a kontrolu národů, právní beztrestnost nevládních organizací, které se podílejí na převaděčích,“ napsala na Twitteru Marine Le Penová z Francouzského Národního shromáždění. Dále slíbila, že „ukončí urychlené prosazování politiky podpory a organizace masové imigrace“, a to 9. června v Evropských volbách, v nichž její strana podle očekávání získá nejvíce Francouzských mandátů.

V parlamentní rozpravě, která hlasování předcházela, předseda Le Penové strany Jordan Bardella potvrdil, že členové parlamentní skupiny Identita a demokracie (ID) budou hlasovat pro zamítnutí zákona.

„Země budou nuceny přijmout tisíce migrantů ve svých městech a vesnicích, nebo draze zaplatit za to, že budou ušetřeny!“ Bardella ve sněmovně varoval, že Brusel chce nově příchozí přerozdělit, zatímco nacionalističtí politici je chtějí „poslat zpět.“

Po hlasování Bardella na sociálních sítích odsoudil „strašlivý Evropský pakt o migraci“, který se snaží „vnutit přerozdělování migrantů v našich obcích pod hrozbou finančních sankcí.“

Hlasování bylo ve středu večer nakrátko přerušeno kvůli protestu levicových aktivistů uvnitř sněmovny, kteří vyzývali své politické souputníky, aby návrh zákona z humanitárních důvodů zamítli.

„Tento pakt zabíjí, hlasujte proti!“ skandovali a házeli do sálu papírová letadla.

Maďarská vláda po hlasování zopakovala svůj nesouhlas s paktem a její mluvčí Zoltan Kovacs citoval ministra zahraničí Pétera Szijjártóa, který „prohlásil, že bez ohledu na jakýkoli migrační pakt přijatý Evropským parlamentem Maďarsko zachová své právní a fyzické hraniční bariéry a neumožní vstup nelegálním přistěhovalcům, čímž se postaví proti pro-válečnému a pro-migračnímu postoji Bruselského vedení.“

Většina zákonodárců, kteří pakt schválili, se k jeho obsahu stavěla vlažně, ale považovala jej za kompromis, který má ukončit status quo existující v Evropě sužované nelegální imigrací.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x