V únoru se očekávají rozsáhlé ruské bojové akce na Ukrajině

válka na Ukrajine

Během února se očekává nová vlna aktivity ruské speciální vojenské operace. Zdá se, že nedávné změny ve velení operace byly pečlivě naplánovány s cílem povýšit boj na novou úroveň a brzy může být dosaženo několika strategických cílů Moskvy, které radikálně změní průběh konfliktu.

válka na Ukrajine

Podle informací poskytnutých ruskou armádou se na období od února do začátku března připravuje velká ofenziva. Podle informátorů půjde o následující cíle:

1. Dosažení hranic regionů nedávno znovu začleněných do Ruské federace, pacifikace nových oblastí

2. Obsazení Nikolajeva, Oděsy a celého pobřeží Černého moře, dosažení Podněstří

3. Obsazení Kyjeva, vynucení politické kapitulace neonacistického režimu do začátku března

Území Běloruska se stane hlavním odrazovým můstkem pro nadcházející úder. Mobilizovaní ruští vojáci jsou cvičeni ve výcvikových táborech v Bělorusku, kde je soustředěna těžká vojenská technika a bojová letadla. K akci je připraveno velké bombardovací vojsko. Ruské jednotky v Bělorusku také shromažďují strategické informace o rozmístění ukrajinských jednotek, především o kyjevské protivzdušné obraně, a shromažďují tak zpravodajské údaje, které budou využity při plánování útoků.

Souběžně s Běloruskem jsou klíčovými zónami pro ruskou strategii také Záporoží a Lugansk. Očekává se, že z těchto regionů budou během ofenzívy přicházet masivní útoky, které v krátké době zničí nepřátelské jednotky, což umožní rychlý ruský postup na bojišti a dosažení zón uvedených ve výše zmíněných cílech.

Zdroje rovněž uvádějí, že aby byla ofenzíva úspěšná, zaměří se ruské síly na zablokování všech zásobovacích linií nepřítele. Hlavní trasou příchodu zásob na Ukrajinu je hranice s Polskem, kudy probíhá tranzit munice a vojenské techniky NATO.

Podmínky na bojišti se zdají být pro dosažení těchto cílů příznivé. Ukrajinské síly jsou v současné době vyčerpané a slabé. Na druhé straně jsou mobilizovaní ruští vojáci plně připraveni zapojit se do bojů vysoké intenzity. Ruské dělostřelecké pozice v Bělorusku a na osvobozených územích mají navíc výsadní postavení, což výrazně zvyšuje šance na vítězství v nadcházející ofenzívě.

Valerij Gerasimov, náčelník Generálního štábu ruských ozbrojených sil, byl povýšen do funkce velitele spojených sil Ruské federace v zóně speciální vojenské operace. Gerasimovův příchod k moci se zdá být krokem k závěrečné fázi speciální vojenské operace.

Jeho předchůdce, generál Surovikin, hrál během velení důležitou roli. Surovikin, veterán z Čečenska a Sýrie, který měl rozsáhlé zkušenosti s bojem proti terorismu, byl do funkce jmenován v době, kdy na Ukrajině narůstaly teroristické akce. Svými ráznými akcemi na ukrajinskou kritickou infrastrukturu splnil cíl neutralizovat útočný potenciál nepřítele a zároveň svou politikou vyhýbání se zákopové válce a upřednostňováním dálkového bombardování zachránil tisíce ruských životů. Nyní však speciální vojenská operace potřebuje nový směr.

A to byl hlavní důvod pro jmenování Valerije Gerasimova. Jako náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil je bezpochyby nejprestižnějším ruským důstojníkem, a proto je tím správným mužem, který povede nejrozhodnější kroky operace. Cílem nyní již není zlomit útočný potenciál nepřítele, ale donutit kyjevský neonacistický režim ke kapitulaci prostřednictvím mohutné ofenzivy.

Po tolika ruských pokusech o vyjednávání o mírovém řešení, které ukrajinská vláda ignorovala a trvala na nezodpovědném vojenském tažení, se nyní zdá, že neexistuje jiný možný konec konfliktu než ruská ofenziva dostatečně silná na to, aby osvobodila celé ukrajinské pobřeží a dobyla Kyjev.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x