Archeologové oběvili 5000 let staré egyptské artefakty pocházející z vesmíru

Může to být pro některé z vás stará věc, ale pro většinu nebude. Studie zveřejněna v magazínu Journal of Archeological Science v prosinci 2013 ukázala, že nejstarší nalezené železné artefakty se datují okolo 3200 př.n.l. Byly nalezeny ve dvou pohřebištích v severním Egyptu a byly vyrobeny z kovu pocházejícího z meteoritu a tvarovány opatrným opracováním.

artefakty pocházející z vesmíru

Byly boucháním opracovány na tenké plátky, než byly srolovány v trubičku. Devět takto vyrobených nalezených korálků, byly původně svázány jako náhrdelník s dalším materiálem, jako zlato a drahé kameny. Tento nález nám odhaluje hodnotu těchto materiálů ve starověku. Také nám to dokazuje že ve čtvrtém tisíciletí př. n. l. Lidé dokázali dobře kovat železo z meteoritů, mnohem dříve, než se původně myslelo.

Tyto korálky byly vykopány v roce 1911 na hřbitově a jsou považovány za nejstarší známé kovové artefakty. Všech devět korálků bylo zachráněno a části náhrdelníku byly nalezeny v jejich přesném pořadí. Jelikož jsou obě hrobky bezpochyby z doby 3400- 3100 př.n.l., tak jsou korálky mnohem starší, než bylo objeveno tavení kovu, skoro 2000 let.

Profesor Thilo Rehren z katarské univerzity Hamad bin Kalifa University byl autorem tohoto vyjádření. Použili rentgenové metody k zjištění jestli jsou 5.000 let staré korálky opravdu kov z meteoritu a nejedná se o magnetit, se kterým jsou často zaměňovány.

„Opravdu vzrušující odhalení výsledků výzkumu bylo, že jsme poprvé mohli nezvratně ukázat, že korálky obsahují stopové prvky kobaltu a germania v takovém množství, které se vyskytuje pouze u kovu pocházejícího z meteoritů. Taky jsme nadšeni, že můžeme vidět vnitřní strukturu korálku a tím odhalit, jak byly rolovány a zpracovány do této formy. Je to velmi odlišná technologie, než obvyklé vrtání korálků kamenem a ukazuje pokročilé znalosti v obrábění kovu obzvlášť s tak těžkým materiálem,“ řekl profesor Rehren.

Nad Egyptem se vznáší mnoho záhad, ale fakt, že si tehdy vyráběli kosmické šperky je naprosto úchvatné. Moc často si neuvědomujeme jak vyspělá civilizace v těchto dávných dobách byla. Dokonce dnes, když se podíváme na pyramidy, s jakou matematickou přesností a astronomickým sladěným zarovnáním byly postaveny je naprosto úžasné. Kdybychom chtěli vytvořit něco podobného se všemi našimi technologiemi, tak by to stále bylo skoro nemožné. Je zde mnoho důkazů, že tyto starověcí obyvatelé byly daleko vyspělejší než jsme my. Je velmi zábavné, že oni již věděli, že je země kulatá, ještě před tím, než jsme my věřili, že je placatá.

Starověcí Egypťané byli fascinováni nebem a Joyce Tyldesley, který spolupracoval na této studii došel ke stejnému závěru, který byl zveřejněn v magazínu Meteoritics and Planetary Science. „Nebe bylo velmi důležité pro starověké Egypťany, něco co padá z nebe je považováno jako dar od bohů.“

Když se již teď zabýváme meteority, tak jen před rokem skupina vědců prohlásila s jistotou, že našli v meteoritu malé fosílie ve Srí Lance koncem prosince 2012 a dokázali tím mimozemský život. Prohlášení bylo publikováno v magazínu Journal of Cosmology, Chandrou Wickamasinghe, ředitelkou Buckinghamského centra pro Astrobiologii na Buckinghamské Univerzitě v UK. Studie byla prováděna společně s výzkumníky z matematické školy z Cardiff University a Lékařským Výzkumným Institutem v Colombu, Sri Lance.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x