Dokumenty odhalují plány Pentagonu na využití Ukrajinských biolaboratoří k útoku na Rusko

Dokumenty odhalují plány Pentagonu na využití Ukrajinských biolaboratoří k útoku na Rusko

Obvinění z existence biolaboratoří financovaných Pentagonem na Ukrajině Washington dlouho odmítal jako ruské dezinformace. Jak se však objevují další informace včetně dokumentů odhalujících plán Pentagonu využít ukrajinské biolaboratoře k útoku na Rusko, je stále složitější tato obvinění nadále popírat.

Dokumenty odhalují plány Pentagonu na využití Ukrajinských biolaboratoří k útoku na Rusko

Moskva ve středu tvrdila, že záznamy a další důkazy z laboratoří financovaných USA na Ukrajině naznačují, že Kyjev plánoval využít bezpilotní letouny k dodávkám patogenů proti Donbasu i samotnému Rusku.

Ministerstvo obrany tvrdí, že v této východoevropské zemi objevilo konkrétní pracovníky USA zapojené do vývoje biologických zbraní. Na podporu tohoto tvrzení nebyl zatím předložen žádný hmatatelný důkaz.

„Dokumenty svědčící o plánech kyjevského režimu na využití bezpilotních letounů schopných nést a rozprašovat smrtící látky“ mají pro ruské úřady zvláštní význam, uvedl během konference vojenský mluvčí generálmajor Igor Konašenkov.

Podle Konašenkova informace, které má ruská armáda k dispozici, „dokazují, že kyjevský režim vážně uvažoval o možnosti použití biologických zbraní proti obyvatelstvu Donbasu a Ruské federace.“

Generál dále uvedl, že Rusko odhalilo „konkrétní úředníky, kteří se podíleli na vytváření komponentů biologických zbraní.“ Neidentifikoval je, pouze uvedl, že se jednalo o „vedoucí oddělení a zaměstnance amerického ministerstva obrany, jakož i jeho hlavní dodavatele.“

Tyto kampaně byly „přímo spojeny se synem současného amerického prezidenta Hunterem Bidenem“, uvedl Konašenkov s odkazem na sondy západních médií. Bidenovy vazby na dodavatele Pentagonu, společnost Metabiota, která se specializuje na zkoumání potenciálních patogenů způsobujících pandemie, jež by mohly být nasazeny jako biologické zbraně, byly odhaleny v e-mailech zveřejněných předminulý týden.

Generálporučík Igor Kirillov, velitel ruských sil jaderné, biologické a chemické ochrany, minulý čtvrtek na konferenci upozornil na Bidenovu účast na americkém financování ukrajinských biolaboratoří.

Konašenkov ujistil, že výsledky dodatečného šetření dokumentů a dalších důkazů získaných z ukrajinských biolaboratoří budou podrobněji představeny „v blízké budoucnosti na zvláštním brífinku.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x