Deep State využívá spojenectví s velkými technologickými společnostmi, aby přiměl více lidí věřit falešným příběhům

Deep state

Ve skutečně svobodné společnosti, jak si ji představovali naši otcové zakladatelé, byla centrální vláda relativně slabá, pokud jde o každodenní správu, a zodpovídala za „makro“ věci, jako je obrana státu, bezpečnost hranic, doručování pošty a zajištění ochrany institucí země.

Deep state

O několik set let později se však z dnešní federální vlády stal tyranský leviatan, jakého se obávali naši zakladatelé, a to především díky kombinaci apatie voličů a přivlastňování si moci.

Jak jinak by mohla vláda vést každodenní psychologickou válku proti americkému lidu a procházet jí to, kdyby nebylo „spojenectví“ s některými korporátními a vládními subjekty?

Díky miliardáři Elonu Muskovi nyní víme, jak pronikavé byly snahy vlády „spojit se“ s velkými technologickými společnostmi, aby:

a) pod záminkou boje proti dezinformacím prosazovaly dezinformace;

b) nechaly potlačit protiargumenty (alias pravdu);

c) „otravným“ šiřitelům protiargumentů (alias skutečným novinářům) zakázaly přístup na platformy, čímž jim odepřely hlas. Na tom se podílely zejména FBI a ministerstvo vnitřní bezpečnosti a také CIA.

Nyní se však dozvídáme, že snaha o další podvracení amerického lidu pokračuje – a rozšiřuje se, jak uvádí WorldNetDaily:

Ředitelka Národní zpravodajské služby Joea Bidena Avril Hainesová potvrdila, že Bílý dům usilovně pracuje na „vyvracení“ toho, co považuje za dezinformace“ a „falešné narativy.“

A přední britský zpravodajský důstojník jí doporučil, aby vláda a technologické společnosti „předem vyvrátily“ tyto „dezinformace, aby lidé uvěřili, že vládou podporovanému vyprávění lze věřit.“

Zpráva na serveru Warroom.org vysvětluje, že se jedná o „ohromující přiznání“, které zaznělo během rozhovoru, jehož se zúčastnil Jeremy Fleming, šéf britské vládní komunikační centrály, a Hainesová v rozhlasové stanici BBC 4.

Fleming doporučil, že zpravodajské agentury by se měly zabývat preventivním ničením „určitých narativů“ – což se doslova neliší od toho, co tytéž agentury dělají v jiných zemích ve snaze podkopat a svrhnout jejich vlády.

Hainesová hovořila o tom, jak Bílý dům „ovlivňuje informační prostředí o probíhající rusko-ukrajinské válce pod záminkou minimalizace šíření ‚dezinformací‘.“

O ruské agendě vysvětlila: „Viděli jsme, že se snaží vytvořit záminku pro invazi, a chtěli jsme to tak trochu vyvrátit a pomoci lidem pochopit, že jde o falešný narativ. Podařilo se nám v jistém smyslu ovlivnit konverzaci o této věci.“

Pokračovala a upřesnila: „Uznáváme tedy, že jsme byli schopni ovlivnit boj proti dezinformacím, ale že to, co jsme byli schopni udělat, mělo své meze a že jsme to potřebovali pochopit, abychom skutečně porozuměli tomu, jak tomu můžeme čelit i nadále.“

Zpráva dále uvádí, že Fleming bez obalu trval na tom, že zpravodajské agentury by měly informace rozmisťovat tak, aby „předem vyvrátily“ jiné informace, které vlády nechtějí, aby jejich lidé viděli nebo přijali.

„Vynaložili jste spoustu úsilí na získání tajných zpravodajských informací, ale vždycky si myslím, že nemá smysl je shromažďovat, pokud je nepoužijete. Zásadní změna, kterou jsme viděli během tohoto konfliktu, spočívá v získávání zpravodajských informací a jejich využívání k ‚pre bunkrování‘,“ vysvětlil Fleming a zároveň podpořil tajné dohody mezi vládními agenturami a soukromými velkými technologickými společnostmi za účelem „formování narativů“ (tj. vytváření lží a falešných narativů).

„Nemohou to být jen hlasy vlády a zpravodajských služeb. Musí tam být i jiné hlasy. Jednou z rozhodujících věcí tohoto konfliktu je způsob, jakým se na něm podílel soukromý sektor.“

„Big Tech“, řekl, musí být součástí rovnice.

Naše „demokratické“ vlády a instituce nám nyní lžou stejně jako „tyranské vlády“, které máme nenávidět.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

comment image

1
0
Would love your thoughts, please comment.x