Dánsko se bouří a oznamuje, že zastaví očkování proti COVID-19 v celé zemi

COVID-19 Dansko

Poté, co dánské zdravotnické orgány zrušily omezení spojená s vakcínou proti COVID-19, oznámily, že očkování v této zemi brzy (od jara) skončí.

COVID-19 Dansko

V Dánsku se zdravotnické úřady proti vakcíně bouří. Zatímco účinnost vakcíny zuby nehty obhajují zdravotničtí odborníci ve všech televizích v několika evropských zemích, v Dánsku se úřady rozhodly s ní skoncovat, protože „nevidí důvod, proč by se mělo v očkování pokračovat“.

Tyto informace získal server Lecourrier-du-soir.com od americké tiskové agentury The Associated Press. Podle tohoto zdroje se zdravotnické orgány, které zrušily omezení spojená s koronavirem, domnívají, že proočkovanost je dostatečně silná na to, aby mohla čelit nárůstu infekcí. Podle téhož zdroje se navíc dánské úřady rozhodly, že posilovací dávku nebudou podávat.

Tuto informaci potvrdil NewsWeek, který 11. února informoval, že dánské úřady upustily i od očkování dětí ve věku 5 až 11 let, které bylo v minulosti plánováno. Stejné úřady oznámily ukončení omezení s ohledem na to, že varianta Omicron nepředstavuje vážnou hrozbu.

Toto opatření by však mohlo být špatně pochopeno, zejména proto, že v této zemi stále přibývá případů, jak upozornilo několik zdrojů. Koncem ledna totiž země překročila hranici 50 000 pozitivních případů za jediný den, což se stalo poprvé od počátku pandemie.

Stojí za zmínku, že Dánsko svým rozhodnutím ukončit očkování a zrušit omezení zaujímá opačný přístup než jeho evropští sousedé, například Francie, kde zdravotnické orgány trvají na důležitosti posilovací dávky a zvažují očkování dětí, aby dosáhly lepší stádové imunity.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x