Chorvatsko se postavilo na stranu Maďarska proti nadměrné pravomoci EU

Zoran Milanovic

Chorvatský prezident Zoran Milanović se v pátek ostře postavil proti EU, která nedávno potrestala Maďarsko za údajné porušování norem právního státu.

Zoran Milanovic

Milanović se takto vyhraněně vyjádřil v maďarském hlavním městě Budapešti po setkání s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou.

Sankce EU vůči Maďarsku spočívá ve zmrazení miliard eur, protože vláda země údajně podkopává demokracii. EU vadí zejména politika maďarského premiéra Viktora Orbána, který se při prosazování pravicové a nacionalistické politiky pustil do migrantů, homosexuálů a nevládních organizací.

Milanović prohlásil, že EU překračuje své pravomoci. Podle chorvatského prezidenta by se Evropská unie neměla stát „Spojenými státy evropskými“, ale měla by respektovat suverenitu svých členských států. Dále tvrdil, že jednání EU ohrožuje blok 27 zemí tím, že podněcuje napětí, které vedlo k odchodu Velké Británie prostřednictvím brexitu.

„Tento druh přístupu (mezi EU a Maďarskem) je hluboce dráždivý,“ řekl Milanović a dodal, že „dnes je to Maďarsko, zítra to bude nějaká větší země, která bude potřebovat ‚dostat lekci‘.“

Ačkoli Milanović vyhrál volby v roce 2019 jako levicový kandidát, v praxi se vyznačoval populistickou a nacionalistickou politikou a kritikou politiky západních mocností vůči Rusku a balkánským státům.

Agentura AP poznamenává:

Milanović uvedl, že stejně jako maďarská vláda nepodporuje sankce proti Moskvě, a konflikt na Ukrajině označil za zástupnou válku mezi Ruskem a Spojenými státy.

„Otázkou je, jak velké škody nám (sankce) přinesou. Vytváří škody pro Evropu,“ řekl Milanović. „Podařilo se nám sblížit Rusko a Čínu. V čí zájmu to je? Na všechny tyto otázky mi budou muset odpovědět zejména ti, kteří mým jménem přijímají tato rozhodnutí. Žádám odpověď.“

Nováková využila společné akce se svým chorvatským protějškem k tomu, aby vyzvala ukrajinskou vládu k respektování práv maďarské etnické menšiny na západě Zakarpatí, kde byly z veřejných institucí staženy maďarské vlajky této menšiny.

Orbán si svými politickými postoji často vysloužil od mainstreamových médií nálepku „krajní pravice.“ Kromě snahy omezit imigraci do své země (na rozdíl od otevřeného postoje EU vůči převážně muslimským migrantům z Afriky a Blízkého východu) maďarský premiér bojuje proti progresivním sociálním programům, jako je transgenderismus.

Navzdory tlaku pro-LGBT subjektů z celého světa kvůli jeho novým zákonům proti pedofilii, které zakazují propagaci homosexuality a transgenderismu u nezletilých, Orbán stál za touto legislativou a hájil ji jako mechanismus ochrany rodičovských práv souvisejících se vzděláváním jejich dětí.

Mezi kritiky maďarské legislativy patří Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL), které je financováno vládou USA.

Pozoruhodné je, že prezident Donald Trump loni podpořil Orbánovo znovuzvolení.

„Odvedl mocnou a skvělou práci při ochraně Maďarska, zastavení nelegální imigrace, vytváření pracovních míst, obchodu a měl by mít možnost v tom pokračovat i v nadcházejících volbách. Je to silný vůdce a všichni si ho váží,“ pochválil ho Trump a Orbánovi vyjádřil svou plnou podporu a podporu pro znovuzvolení.

Zásah EU proti Maďarsku přichází v době, kdy globalistické mocnosti pokračují v intervenci do rusko-ukrajinského konfliktu.

V pátek Bidenův Bílý dům oznámil nový soubor sankcí proti Vágnerově skupině, ruské polovojenské skupině považované za Putinovu soukromou vojenskou ruku.

„Tato opatření jsou uznáním transkontinentální hrozby, kterou Vágnerová skupina představuje, mimo jiné prostřednictvím svého pokračujícího vzorce závažné trestné činnosti,“ uvedl mluvčí Rady pro národní bezpečnost John Kirby na pátečním brífinku v Bílém domě.

Na Vágnerovu skupinu a jejího zakladatele Jevgenije Prigožina (ruského oligarchu s úzkými vazbami na Putina) uvalují Spojené státy sankce již několik let. Nový soubor sankcí však souvisí s významnou rolí organizace v současné válce na Ukrajině.

Předmětem sporu jsou také snímky, které Kirby odhalil a které ukazují ruské železniční vagony jedoucí do Severní Koreje a ze Severní Koreje. Bidenův úředník tvrdil, že jde o důkaz, že Severní Korea dodává Vagnerově skupině zbraně a munici, což by představovalo porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

„Vzhledem k těmto akcím, a bude jich ještě více, je náš vzkaz každé společnosti, která uvažuje o poskytnutí podpory Vagnerově skupině, prostý: Vagnerová skupina je zločinecká organizace, která páchá rozsáhlá zvěrstva a porušuje lidská práva, a my budeme neúnavně pracovat na identifikaci, narušení, odhalení a postihu těch, kteří Vagnerové skupině pomáhají,“ řekl Kirby.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Na TV Barrandov proběhl pořad Jaromíra Soukupa o české energetice. Ten to
tedy rozsvítil !!! Rozkryl vazby státního podniku Vysokonapěťové energetické
soustavy ČR a skutečnost, že se tato část energetické soustavy tajně
oddělila od ČEZu. Tento podnik byl napojen na soukromou firmu OSINEK a
všichni na soukromou banku, kam tekly nekonečné miliardy z veřejných
prostředků. A protože šlo o soukromou banku, neskládala nikomu žádné účty.
Prsty v tom měli kmotři ODS v čele s Patrikem Aulickým z Ústí nad Labem,
Novákem a Ježkem, všichni z Ústí nad Labem. Napojeni byli další politici z
ČSSD i ODS, včetně Petra Gandaloviče, který je velvyslancem v USA. Zde se
točily miliardy z peněz zákazníků platících nesmyslné ceny za odběr
elektrické energie. Všichni to věděli, včetně politiků a všichni drželi
ústa, protože z toho fantasticky profitovali. Kteří ? No především ti z ODS
a ČSSD ! Ona soukromá banka byla akciovka s akciemi na doručitele, tedy
utajení vlastníci se sídlem na Kypru. Proč tam ? No, aby se dobře kradlo ve
velkém a bez rizika….
Každý spotřebitel platí měsíčně zálohy za odebranou elektrickou energii. Z 
toho se odděluje velký podíl, který jde do podniku “Vysokonapěťové 
soustavy” a odtud do výše uvedené soukromé banky se sídlem na Kypru. To je tunel jako hrom, ale policie ani justice nekoná! Tak se buduje ten Fialův kapitalismus v Česku a nová politická kultura dle pětikolky+.

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

EU je šílená, nebo hraje falešnou hru.

jiří
Host
jiří
1 rok před
Reply to  Zdenio

Je šílená a hraje falešnou hru.
Hledej – Najdi – Řekni.
https://www.pokec24.cz/video/hledej-najdi-rekni-cz-titulky/

Last edited 1 rok před by jiří
3
0
Would love your thoughts, please comment.x