Íránem podporované zástupné skupiny útočí na americkou základnu v Sýrii

Íránem podporované skupiny

24. března 2023 provedly Íránem podporované zástupné skupiny v Sýrii útok na základnu Spojených států v severovýchodní Sýrii. Tento útok přišel v reakci na letecké údery provedené silami USA na začátku tohoto týdne.

Íránem podporované skupiny

Podle zpravodajské sítě One America News Network první zprávy poukazují na to, že Spojené státy nepřišly o žádné oběti a na cílové základně poblíž amerického letiště nebyly způsobeny žádné škody.

Americká armáda provedla 23. března několik leteckých úderů v reakci na útok bezpilotního letounu, jehož cílem byla koaliční základna v Sýrii, což mělo za následek smrt amerického kontraktora.

Ministerstvo obrany oznámilo, že Íránské revoluční gardy (IRGC) narazily 23. března s bezpilotním letounem (UAV) do budovy poblíž města Hasakah. Při útoku zahynul jeden americký kontraktor a pět amerických vojáků a druhý americký kontraktor byli zraněni.

Ministerstvo obrany sdělilo, že americké síly provedly odvetné nálety na objekty, které využívají skupiny napojené na IRGC. Při jednom z amerických úderů vedených proti skladu zbraní ve městě Deir el-Zour zahynulo šest bojovníků podporovaných Íránem. Při dalším úderu provedeném poblíž města Mayadeen zahynuli další dva bojovníci.

Americký ministr obrany Lloyd Austin oznámil, že nálety byly provedeny v souvislosti s útokem z 23. března, který doplnil nedávné útoky namířené proti koaličním silám v Sýrii. Podle zpravodajské sítě One America News Network Íránem podporované síly údajně od ledna 2021 podnikly téměř 78 útoků na americké síly v Sýrii.

„Na pokyn prezidenta Bidena jsem pověřil síly Centrálního velení USA, aby dnes v noci provedly přesné letecké údery ve východní Sýrii proti zařízením využívaným skupinami napojenými na Íránské islámské revoluční gardy (IRGC),“ oznámil Austin. „Letecké údery byly provedeny v reakci na dnešní útok i na řadu nedávných útoků na koaliční síly v Sýrii, které provedly skupiny napojené na IRGC. Jak jasně uvedl prezident Biden, přijmeme veškerá nezbytná opatření na obranu našeho lidu a budeme vždy reagovat v čase a na místě, které si sami zvolíme. Žádná skupina nebude beztrestně útočit na naše jednotky.“

Skupina rovněž uvedla, že se očekává nárůst počtu úmrtí v důsledku útoků.

Spojené státy mají v současné době v Sýrii rozmístěno 900 vojenských jednotek. Takto vzdálená vojenská přítomnost USA je geopolitickou chybou. Když je jižní hranice napadána zergskými nájezdníky z řad nelegálních vetřelců, dává větší smysl mít tuto oblast militarizovanou, než umisťovat vojáky ve vzdálených zemích.

Upřímně řečeno, pokud se Írán uchytí v Sýrii, koho to zajímá? Írán je dobře zavedený civilizační stát, který bude uplatňovat vliv na Blízkém východě, ať se nám to líbí, nebo ne. Takže je nejlepší nechat ho na Blízkém východě vykrvácet.

Mezitím by USA měly posílit bezpečnost svých hranic alias svůj primární zájem o národní bezpečnost.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
10 měsíců před

Energetický expert Ivan Noveský.
Český průmysl má velký problém. Z Greendealu se stává Blackdeal.
https://paralelne.cz/2023/03/26/cesky-prumysl-ma-velky-problem-z-greendealu-se-stava-black-deal-vydrzi-to-cest-tolerovat/

aamater
Host
aamater
10 měsíců před

To by šlo. Darebácka štát USA nemá čo robiť v Sýrii!!! prečo BR OSN nevyhlási sankcie na USA? USA snáď môžu okupovať cudzie územia beztrestne? Kým nebude na svete zavedený poriadok, že zákony budú platiť pre všetkých rovnako, tak nebude na planéte Zem pokoj!!! Toto by si mali všetci uvedomiť a mali by sa začať podľa toho chovať. RF teraz pracuje na tom aby sa na svete zaviedol poriadok, aby zákon platil pre každého rovnako!!! Kto toto nevidí je slepý, alebo iba sprostý. Mysleniu zdar!!!

zdenio
Host
zdenio
10 měsíců před

Jděten s tím Krausem do prdele.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x