Bidenova administrativa sponzoruje další kampaň proti Orbánovi

kampaň proti Orbánovi

Vláda USA otevřela novou kapitolu propagandistické a dezinformační války proti Maďarsku. Nyní podporuje údajně „nezávislý“ mediální portál, z jehož sponzorů je však poměrně snadno patrné, jaké cíle jsou proti zemi sledovány.

kampaň proti Orbánovi

Podle vlastního vyjádření se platforma Internews zaměřuje na „podporu silného nezávislého mediálního sektoru“ v Maďarsku. Další aktivity budou probíhat v Arménii, Gruzii, Polsku, Rumunsku a na Ukrajině. Cílem je „postavit se mocenským zájmům, které se snaží manipulovat, izolovat nebo kontrolovat tisk.“

Americké velvyslanectví dokonce nedávno vytvořilo video, na němž jmenovitě vyjmenovalo maďarské politiky a novináře, kteří údajně pronesli „protiamerické“ výroky. V podstatě šlo o hlasy, které buď kritizovaly globalistickou politiku s cílem rozdmýchat válku na Ukrajině, nebo se vyjadřovaly k nesmyslnosti sankcí.

Seznam sponzorů zpravodajského portálu je objevný. Najdeme na něm mimo jiné známé nadace Open Society Foundations (OSF) George Sorose, Rockefellerovu nadaci a Freedom House, kterou financuje vláda USA. Mezi podporovateli jsou také globální technologičtí giganti se sídlem v USA, jako jsou Facebook a Google.

Znalci připomínají, že Internews není prvním pokusem americké vlády o přetvoření maďarské mediální scény. Již v roce 2017 spustilo americké ministerstvo zahraničí těsně před volbami program podpory „nezávislých maďarských médií na venkově.“ Vláda v Budapešti tehdy obvinila americké ministerstvo zahraničí ze zasahování do maďarské vnitřní politiky. Program byl později de facto zrušen, pravděpodobně proto, že exprezident Donald Trump si dobrých vztahů s Maďarskem vážil.

Za Bidenovy vlády je však vývoz „demokracie“ opět v módě. Jen před několika měsíci vyvolal kandidát maďarské opozice na premiéra skandál, když přiznal, že na svou volební kampaň obdržel značnou částku peněz od americké nadace.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x