Bidenovy sankce jsou pro Rusko výhodné!

sankce proti Rusku

Je snadné pochopit, proč podle nového průzkumu společnosti Harris 71 % Američanů uvedlo, že si nepřejí, aby Joe Biden znovu kandidoval. V době, kdy Američané čelí rekordním cenám benzinu a nejvyšší inflaci za posledních 40 let, prezident Biden přiznává, že mu to může být jedno. Jeho administrativa je odhodlána vést zástupnou válku s Ruskem prostřednictvím Ukrajiny a Američané to prostě musí přetrpět.

sankce proti Rusku

Minulý týden se reportér New York Times zeptal Bidena, jak dlouho očekává, že Američané budou platit rekordní ceny benzínu kvůli politice jeho administrativy vůči Ukrajině. „Tak dlouho, jak bude potřeba,“ odpověděl prezident bez zaváhání.

„Rusko nemůže porazit Ukrajinu,“ dodal Biden jako ospravedlnění politiky své administrativy nakloněné Američanům. Prezident se opakovaně snažil odvrátit vinu za rostoucí hospodářskou krizi tvrzením, že za nedávnou inflací stojí výhradně Rusko. „Důvodem, proč ceny plynu stoupají, je Rusko. Rusko, Rusko, Rusko,“ řekl na stejné tiskové konferenci.

Biden má však velký problém: Američané mu nevěří. Podle průzkumu agentury Rasmussen z počátku tohoto měsíce věří Bidenovu tvrzení, že za vysoké ceny může ruský prezident Vladimir Putin, pouze jedenáct procent Američanů.

Pokud jde o pohrdání průměrným Američanem, kterého vyšší ceny poškozují, je jich v Bidenově administrativě víc než dost.

Brian Deese, ředitel Bidenovy Národní ekonomické rady, byl v nedávném rozhovoru pro CNN dotázán: „Co řeknete těm rodinám, které říkají, poslyšte, my si nemůžeme dovolit platit 4,85 dolaru za galon po několik měsíců, ne-li let?“

Jeho odpověď? „Jde o budoucnost liberálního světového řádu a my musíme zůstat pevní.“

Existovala někdy administrativa, která by byla více odtržená od amerického lidu? Kdybyste se zeptali pracujících Američanů, zda by rádi trpěli chudobou kvůli „liberálnímu světovému řádu“, kolik z nich by odpovědělo „to zní jako skvělý nápad“?

Pokusy prezidenta Bidena o snížení cen benzinu skončí neúspěchem, protože problému nerozumí. Může prosit Saúdy, aby čerpali více ropy, může dokonce vyhrožovat americkým ropným společnostem, jak to včera učinil na Twitteru. Může nakupovat a prodávat ze strategických ropných rezerv ve snaze vyvolat dojem, že ceny klesají. Nic z toho nebude fungovat.

Nejpodivnější na této myšlence, že Američané musí trpět, aby ublížili Rusům, je to, že tato politika Rusku ani neubližuje! Naopak: Rusko od začátku války na Ukrajině zaznamenává rekordní zisky z vývozu ropy a plynu.

Podle nedávného článku v New York Times umožnily rostoucí světové ceny ropy a plynu Rusku financovat jeho válku na Ukrajině. Americké sankce nesrazily ruskou ekonomiku na kolena, jak Biden sliboval. Ve skutečnosti srazily na kolena americkou ekonomiku, zatímco ruské zisky prudce vzrostly.

Jak minulý týden poznamenal Newsweek, ruští televizní experti žertují, že vzhledem k nečekanému finančnímu zisku, který Rusko zaznamenalo po zavedení sankcí, „je Biden samozřejmě náš agent.“

Washingtonská dvoustranická zahraniční politika plýtvání biliony na nekonečné války v zámoří se konečně vrátila domů. Biden je zjevně mimo, ale viny je na něm dost. Jedinou otázkou je, zda se dočkáme prodloužené recese… nebo něčeho horšího.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x