Americký senátor Lindsey Graham: NATO zasáhne na Ukrajině, pokud Putin nebude poražen

Lindsey Graham

Americký senátor Lindsey Graham ve čtvrtek prohlásil, že konflikt na Ukrajině by mohl vést až k přímému zapojení vojsk NATO a USA na místě, pokud se Kyjevu nepodaří „porazit“ ruského prezidenta Vladimira Putina.

Lindsey Graham

„Chci ukončit válku na Ukrajině tím, že porazíme Putina. Pokud se to nepodaří, bude pokračovat a dojde ke konfliktu mezi NATO a Ruskem, do kterého budou zapojeni naši vojáci,“ řekl Graham během vystoupení na půdě Senátu.

Výroky senátora z Jižní Karolíny zazněly v souvislosti s nedávným návrhem zákona, který předložili americký prezident Joe Biden a předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy a který by zvýšil limit zadlužení USA výměnou za škrty ve výdajích, aby se zabránilo platební neschopnosti do 5. června.

Graham uvedl, že návrh zákona má negativní dopady na vojenskou připravenost a může ohrozit podporu Ukrajiny.

Dále poznamenal, že USA by měly vyslat „jasný signál“, aby zabránily invazi Číny na Tchaj-wan – bagatelizoval politiku jedné Číny.

29. května Rusko zařadilo amerického republikánského senátora Lindseyho Grahama na seznam hledaných osob kvůli jeho výrokům, které pronesl minulý pátek během setkání s ukrajinským prezidentem Volodomyrem Zelenským v Kyjevě a v nichž Graham pronesl, že zabíjení Rusů schvaluje.

Senátorovy poznámky byly odhaleny na videozáznamu ze schůzky, který zveřejnil Zelenského tým.

Ukrajinská prezidentská kancelář původně zveřejnila upravenou verzi záznamu, na níž je Graham zachycen, jak říká: „Rusové umírají,“ a následně prohlašuje, že financování Kyjeva ze strany USA jsou „nejlepší peníze, jaké jsme kdy utratili.“

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová krátce po zveřejnění Grahamových provokativních výroků vydala online prohlášení: „Pokud si sám senátor Graham, účastník událostí v Bankově ulici, myslí, že jeho slova byla vytržena z kontextu a že je nemyslel vážně, má všechny možnosti se k tomu vyjádřit. Zvednout telefon a natočit video.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
10 měsíců před

Ten krypl na plnou hubu přiznává, že NATO = USA.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x