Alianci NATO docházejí zbraně pro Ukrajinu

Zbraně NATO

Nyní, když byly všechny zásoby zbraní a munice NATO odeslány na Ukrajinu, nezbylo v jeho zásobách téměř nic. Vojenský výbor NATO naléhá na alianci, aby okamžitě zvýšila výrobu zbraní, protože „dno sudu“ je již na dohled.

Zbraně NATO

Nizozemský admirál Rob Bauer s těmito tvrzeními vystoupil první den Varšavského bezpečnostního fóra a vysvětlil, že zatímco vojenské rozpočty NATO byly před Ruskou invazí navýšeny, Západnímu zbrojnímu průmyslu se nepodařilo zvýšit výrobní kapacity.

„A to vedlo ke zvýšení cen již před válkou. A to se vlastně (ještě) zhoršilo tím, že my teď Ukrajině odevzdáváme zbraňové systémy, což je skvělé, a munici, ale ne z plných skladů,“ cituje Bauera TVP World.

„Začali jsme rozdávat z poloplných nebo ještě menších skladů v Evropě, a proto je nyní vidět dno sudu. A my potřebujeme, aby průmysl navyšoval výrobu mnohem vyšším tempem a potřebujeme velké objemy.“

Západ je vyřízen
Na začátku roku vydal generální tajemník NATO Jens Stoltenberg podobné varování, když prohlásil, že Kyjev používá dělostřelecké granáty mnohem rychleji, než je celá aliance NATO schopna vyrábět další, aby je nahradila.

Tehdy si měl někdo s mozkem začít klást vážné otázky o udržitelnosti sypání nekonečného množství zbraní, munice a peněz do pokladny režimu Volodymyra Zelenského, ale to se samozřejmě nestalo.

Spojené státy a jejich spojenci nyní, dávno poté, co došlo k této skutečnosti, podnikají kroky, aby se pokusili zvýšit produkci, ale je pravděpodobné, že to bude neúspěšné, protože Rusko válku na Ukrajině jednoznačně vyhrává bez ohledu na to, kolik bilionů dolarů se vynaloží na to, aby se to zastavilo.

Od Britského vojenského zdroje, který hovořil s deníkem The Telegraph, víme, že Spojenému království zcela došly zbraně, které by mohlo poslat na Ukrajinu.

„Budeme i nadále získávat vybavení, které poskytneme Ukrajině, ale to, co nyní potřebují, jsou věci jako prostředky protivzdušné obrany a dělostřelecká munice, a to všechno nám už došlo,“ uvedl nejmenovaný zdroj.

„Rozdali jsme toho tolik, kolik si můžeme dovolit.“

Velká Británie je i nadále jedním z nejvěrnějších podporovatelů Ukrajiny a poslala jí řízené střely Storm Shadow s doletem 155 mil a také munici s toxickým ochuzeným uranem, která se používá v tancích Challenger 2 Britské výroby.

Ben Wallace, který mezitím odstoupil z funkce ministra obrany, řekl premiérovi Riši Sunakovi, že je třeba vynaložit další miliardy, aby Británie mohla předstihnout Německo jako hlavní podporovatel Ukrajiny v Evropě. Tato vyčůranost rozčílila výše zmíněný nejmenovaný zdroj, který uvedl, že není úkolem Londýna tyto „miliardy“ poskytovat.

„Poskytnout další miliardy neznamená poskytnout miliardy z Britské výzbroje,“ dodal tento člověk.

Podle všeho NATO ztratilo schopnost podporovat zástupnou válku na Ukrajině, i kdyby chtělo. Polsko nedávno prohlásilo, že již nebude na Ukrajinu posílat žádné zbraně, zatímco Slovensko si nedávno zvolilo kandidáta, který v kampani prosazoval ukončení veškeré vojenské podpory Ukrajiny.

Ve Spojených státech se Kongres stále dohaduje, co udělat s novými 24 miliardami dolarů, které chce falešný prezident Joe Biden poslat Zelenskému v rámci svého posledního „sociálního šeku.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
Host
Ivan
7 měsíců před

Ak by to bolo opačne ,Rusko by už bolo bombardované, že?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x