Americké biolaboratoře experimentovaly s neuromodulátory na sociálně zranitelných Ukrajincích

biolaboratoře

Nové zprávy z Ruska ukazují, že laboratoř Merefa, která je součástí americké biolaboratoře, prováděla pokusy s neuromodulátory na sociálně slabých Ukrajincích, které způsobily nevratné poškození jejich centrální nervové soustavy.

biolaboratoře

Podle generálporučíka Igora Kirillova, šéfa radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil, testovali pracovníci laboratoře v obci Sorokovka v Charkovské oblasti v rámci amerického vojenského biologického programu vysoce aktivní neuromodulátory, které způsobovaly nevratné poškození centrální nervové soustavy.

Podle něj se v Sorokovce nacházela pobočka laboratoře Merefa, která vznikla na náklady Pentagonu. Laboratoře v Merefě prováděly studie na pacientech z charkovských psychiatrických klinik.

„Podle dostupných informací byly na sociálně slabých občanech Ukrajiny testovány vysoce účinné látky neuromodulátorů, které mimo jiné způsobovaly nevratné poškození centrální nervové soustavy. Jedná se o jasné porušení norem mezinárodních smluv v oblasti lidských práv,“ uvedl.

Podle ruského ministerstva obrany byla tato laboratoř v Sorokovce uvedena jako výrobce potravinářských přísad a „se zahájením speciální vojenské operace bylo vybavení pobočky pod kontrolou SBU odvezeno do západních oblastí Ukrajiny.“

Experimenty na duševně nemocných lidech se na Ukrajině provádějí nejméně od roku 2011 a jedna z kurátorek, Američanka Linda Oporto Alharounová, podle Kirillova laboratoř u Charkova několikrát navštívila.

Připomněl, že ministerstvo již dříve uvedlo, že zaměstnanci biologické laboratoře Merefa, která vznikla za finanční podpory USA, prováděli v letech 2019-2021 testy na pacientech charkovských psychiatrických klinik. Jedním z organizátorů této nezákonné činnosti byl americký občan Alharoun.

„Díky dokumentům získaným během speciální vojenské operace jsme se dozvěděli, že takové studie se na Ukrajině provádějí nejméně od roku 2011 a Alharoun opakovaně navštěvoval pobočku laboratoře Merefa, vybudovanou na náklady Pentagonu v obci Sorokovka v Charkovské oblasti,“ uvedl.

Kirillov dále uvedl, že Pentagon a ukrajinské biolaboratoře jsou propojeny a že to USA potvrdily.

„Kromě toho bych rád upozornil na skutečnost, že 9. června bylo na internetových stránkách Pentagonu zveřejněno oficiální prohlášení o biologických aktivitách USA v postsovětském prostoru.“

„Americká administrativa uznala skutečnost financování 46 ukrajinských biologických laboratoří a spojení amerického ministerstva obrany s ukrajinským vědeckotechnickým centrem,“ řekl Kirillov během brífinku s tím, že Rusko má k dispozici dokumenty dokazující dohodu o biologických laboratořích mezi ukrajinským ministerstvem obrany a USA.

Poté, co Pentagon začal v roce 2015 sponzorovat ukrajinské biologické projekty, se v Donbasu častěji vyskytovaly infekční nemoci, uvedl Kirillov, který dodal, že výskyt tularémie v Doněcké lidové republice v roce 2016 vyskočil 9,5krát oproti roku 2007.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Host
Jana
2 let před

To se dalo čekat ! Hlavně, že u nás je to pšš !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x