Palestina vs. Ukrajina: Jak Pro-Izraelská lobby zajišťuje dvojí metr

Palestina vs. Ukrajina

Analýza toho, jak pro-Izraelská lobby, která proniká do mainstreamových médií i Západních zemí a podporuje Izraelská zvěrstva ve jménu „sebeobrany“, zároveň schvaluje cenzuru Pro-Palestinských nálad a solidarity.

Palestina vs. Ukrajina

V rozhovoru s moderátorem Sky News Kamalim Melbournem bývalý Izraelský okupační premiér Naftali Bennett vykřikl: „Co je s vámi?“, když se ho zeptal na Gazany v inkubátorech v nemocnicích, kteří mohou zemřít v důsledku odpojení elektřiny.

Bennett se neovládl, vyjel na moderátora jako bojovné batole a prohlásil, že Izrael bojuje proti „nacistům“, a rozzlobeně prohlásil, že jim elektřinu nedá, protože jsou to jeho „nepřátelé.“

Zapomeňte na inkubátory, Izrael se doslova zaměřil na nemocnici Al-Ahlí, kde bylo umístěno více než tisíc lidí, a zabil nejméně 500 lidí, většinou dětí.

Izraelské okupační síly jich dosud zabily 4 200 a jejich počet se neustále zvyšuje.

V době, kdy nás Západní média bombardovala přívalem nepodložených Izraelských tvrzení o tom, že Hamás stíná hlavy dětem a znásilňuje ženy, si Západ všiml dvojího metru a obrovského rozdílu v narativu při řešení Palestiny ve srovnání s Ukrajinou.

Celosvětové sjednocení, které následovalo po „invazi“ na Ukrajinu, bylo neuvěřitelné. Celý Západní svět až na několik málo výjimek vyjádřil podporu Ukrajině a odsoudil Rusko.

„Stateční“ Ukrajinci, „teroristé“ Palestinci
Proč USA umožňují Izraeli pokračovat v jeho zločinech? Protože Izrael je stejně jako Ukrajina loutkou Amerických zájmů v regionu. To vyjádřil Joe Biden již v roce 1986, v době, kdy ještě nebyl prezidentem.

Zatímco na Ukrajině zuří válka a Kyjevský „lidový odpor“ je neustále podporován a financován, Palestinci na celém světě se diví, proč jejich věc nebyla podpořena ani zdaleka tak, jako ta Ukrajinská?

Možná proto, že jejich odpor trvá už více než 70 let a není v mainstreamových médiích senzacechtivý. Nebo je to možná proto, že Rusko nemá na Západě mocnou lobby, která by ovlivňovala veřejné a politické mínění.

Mainstreamová média šířila drásavé záběry Ukrajinců „vzdorujících“ s Molotovovými koktejly, zatímco Západní reportéři naříkali nad ubohými civilisty, kteří vypadají bíle, evropsky a „civilizovaně.“

V kontroverzním videu reportér CBS v Kyjevě udiveně vysvětloval, že Ukrajina není jako „Irák nebo Afghánistán.“ Proč? Protože Kyjev byl „civilizovaný.“

Zelenskyj sám přispěchal s prohlášením, že podporuje Izraelskou okupaci a odsuzuje „teroristy“ z Hamásu, přičemž obvinil Rusko z jejich financování.

Jak může člověk, který byl celosvětově finančně i morálně podporován, aby doslova „osvobodil“ svou zemi od „invaze“, mít tu drzost hlásat podporu státu apartheidu, který po desetiletí drtí své druhořadé obyvatelstvo?

Na druhé straně jsou Palestinci Západními médii označováni za „teroristy“, obviňováni z používání lidských štítů, napadáni z „antisemitismu“ kvůli politice BDS a je jim všeobecně sdělováno, aby se vzdali své věci a přistoupili na dvoustátní řešení, které by „ukončilo násilí.“

Skutečnost je taková, že Západ a zejména USA podporují revoluce pouze tehdy, když jsou v jejich prospěch.

Od Vietnamu přes Irák, Afghánistán, Libyi až po Sýrii – je zarážející, kolikrát Američtí představitelé namluvili Američanům, že bojují za jejich „svobodu.“

Ďábel pracuje tvrdě, ale AIPAC pracuje ještě tvrději
Izraelská okupační armáda nedávno požádala Pro-Izraelskou lobby AIPAC v USA, aby podpořila její pokračující zvěrstva v Gaze, když se začaly objevovat „ošklivé“ scény z Gazy.

Mluvčí Izraelské armády Jonathan Conricus řekl 13. října AIPAC, že „Tel Aviv“ by potřeboval podporu stran, které se chtějí „postavit za to, co je správné.“

Vysvětlil, že scény z Gazy budou „těžko stravitelné“, ale ne tak těžko stravitelné jako „věci, které přicházejí z kibucu Be’eri a Kfar Aza.“

„Věci“ v jeho projevu odkazují na zprávy, které se objevily v médiích a které tvrdí, že kromě jiných nepodložených činů byly sťaty i děti. Novináři, kteří toto tvrzení původně uvedli, popřeli, že by viděli důkazy o takové akci, a uvedli, že jim to řekl jeden Izraelský voják. Kromě toho Americký prezident a několik úředníků přiznali, že žádné důkazy neviděli. Reportérka CNN, díky níž se nepravdivý příběh rozšířil, se navíc později za svou zprávu omluvila a uvedla, že „musí být opatrnější ve svých slovech“, a přiznala, že byla „špatně informována.“

Výslovným posláním AIPAC je ovlivňovat Kongres v otázkách Izraelských problémů a legislativy. AIPAC se pravidelně setkává se členy Kongresu a pořádá akce, na kterých může „vyjádřit své názory.“

Když tyto názory povzbuzují a podporují Izraelské akce, není těžké pochopit, proč a jak USA nadále mlčí k jeho zvěrstvům. Tyto „názory“ stojí tisíce životů v Gaze a zajišťují okupaci 3 miliardy dolarů pomoci ročně.

Rysování paralel
Když Kolumbijský prezident Gustavo Petro obvinil Izraelského okupačního ministra bezpečnosti Yoava Gallanta, že používá o obyvatelích Gazy podobné výrazy, jaké používali nacisté o Židech, Izrael to pobouřilo.

Ironií je, že jasný náznak, že by Židé v Izraeli neměli opakovat taktiku a jazyk, které kdysi používali proti jejich předkům, projel přímo nad Izraelskými hlavami. Izraelské ministerstvo zahraničí přesto stihlo Petra obvinit z antisemitismu a zastavit veškeré bezpečnostní dodávky do země.

Stejné paralely, i když ne tak přímé jako Petro, použil i Vladimir Putin, když varoval Izrael před prováděním obléhání Gazy připomínajícího obléhání Leningradu nacistickým Německem a označil ho za „nepřijatelné.“

Pouze v Izraeli neexistuje sebereflexe a jakákoli kritika jeho taktiky se setkává s okamžitým obviněním z antisemitismu. Pokud více než jeden světový vůdce srovnává IOF s nacisty, člověk by si myslel, že prvním plánem racionálního národa bude posoudit, proč a jak jsou tato přirovnání činěna. Izraelská okupace však racionální není a ani se nesnaží své nedostatky jakkoli řešit.

Proč jakákoli kritika Izraele téměř v každém případě okamžitě znamená obvinění z antisemitismu a nenávisti k Židům jako celku?

A ještě dál: jak je možné, že každý pokus o dekolonizaci v regionu je označen za pokus o terorismus, když není podporován zájmy USA?

Média označí jakoukoli politickou snahu za Islamistickou a jakoukoli válku proti Izraeli za antisemitskou.

Téměř všechna Západní média se k Hamásu chovají stejně jako k ISIS. Rozhovor za rozhovorem vidíme, jak mainstreamová média požadují, aby jejich pro-Palestinští hosté začínali své rozhovory odsouzením útoku Hamásu na nevinné „mírumilovné Izraelce.“

Cenzura se neomezuje pouze na sociální média. Arab News nedávno informovaly, že stanice MSNBC pozastavila vysílání tří muslimských moderátorů kvůli probíhající agresi v Gaze. Nedávno bylo zveřejněno, že Mehdi Hasan, Ayman Mohieddine a Ali Velshi byli diskrétně vyměněni na postech moderátorů po operaci Al-Aksá Flood.

Země, které vyjádřily Izraeli podporu, jsou tytéž země, ve kterých Izraelská lobby prosazuje potlačování Palestinských protestů, a odhalují se tak jako plakátové děti dvojích standardů a naprostého pokrytectví.

Francie zcela zakázala pro-Palestinské protesty a jako průhlednou záminku použila „narušování veřejného pořádku“, zatímco sousední Velká Británie sdělila policistům, že skandování za svobodu a mávání Palestinskými vlajkami může být „trestným činem.“

Rishi Sunak se dříve přihlásil k podpoře Izraele a vysvětlil, že každý člověk ve Spojeném království, který podporuje Hamás a jeho „barbarské teroristické činy“, bude pohnán k odpovědnosti, přičemž ignoroval měsíce brutality a teroru, kterým Palestinci čelí.

Okupaci nemůžeme obviňovat samostatně, pokud nepoženeme ke stejné odpovědnosti i Spojené státy. Stejně jako v případě Ukrajinských jednotek se USA podílejí na financování a výcvikových iniciativách s Izraelskými jednotkami, aby pod záminkou „sebeobrany“ povzbudily jejich brutalitu.

Měsíce po bitvě u Seif al-Kuds USA schválily návrh zákona, který spolu s miliardovou pomocí Izraeli zajišťuje „řadu programů zaměřených na podporu míru v regionu.“

Co z toho, že okupační síly dostávají 3 miliardy dolarů ročně na použití proti utlačovaným a okupovaným lidem, je součástí podpory míru?

Nejenže USA financují Izraelský největší „obranný“ program v historii, Železnou kopuli, ale neustále sypou miliardy do Izraelského bezpečnostního fondu.

Podle Amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena z minulého týdne je sice okupace dost silná na to, aby se bránila, ale nikdy se bránit nemusí. USA jí budou vždy stát po boku.

Otřesná PR strategie
Izrael je sám sobě největším nepřítelem a dělá si tak špatné PR, že otevřeně neprojevuje soucit s mrtvými Palestinskými civilisty a otevřeně vyjadřuje své genocidní záměry. Místo toho, aby alespoň předstírali, že jim na nich záleží, spolu s milovanými představiteli USA otevřeně deklarují svůj program jako krvežízniví maniaci.

Bývalý velitel Severního sboru IOF Eyal Ben Reuven v rozhovoru pro Izraelský 13. kanál arogantně oznámil, že se „nyní testují schopnosti okupace manipulovat s mediální rétorikou“, a zdůraznil, že „zatím se nám to nepodařilo.“

Podle Reuvena je třeba „obraz Izraele prodávat“ a zdůraznil, že „Izraelská armáda musí všechny údaje zobrazovat prostřednictvím [webových stránek] ministerstva zahraničních věcí nebo jakékoli jiné platformy a snažit se tak znovu potvrdit Izraelský narativ.“

Nejenže USA po léta přispívaly k Izraelské agresi proti Palestině a neustále ji podporovaly, ale mají také tu drzost tvrdit, že na Palestince a Izraelce pohlížejí stejně. Blinken v roce 2021 na Twitteru napsal, že „Izraelci a Palestinci si zaslouží stejnou míru bezpečnosti, svobody, příležitostí a důstojnosti.“

Chtít stejnou míru bezpečnosti pro utlačovatele a jeho oběť je oxymóron. USA vědí, že Izrael je osadník a agresor, a dobře vědí, že jejich neustálá finanční a morální podpora je důvodem, proč se Izrael osmělil tak, jak se osmělil.

V listopadu 2022 Blinken obvinil Putina z „barbarství“, když odepřel dětem a starým lidem elektřinu na ohřev vody a tvrdil, že je brutálně týrá.

Ve stejné reakci na zprávy o Izraelském obléhání Gazy a odpojení elektřiny a vody se nezmínil o barbarství a brutalitě. Tyto výrazy jsou vyhrazeny pouze Rusku.

Palestina není dvousečný meč
Kanadský premiér Justin Trudeau nedávno označil útok na nemocnici za „nepřijatelný“, a to jen několik dní poté, co ve státní televizi prohlásil, že Kanada podporuje „právo Izraele“ na sebeobranu.

Předsedkyně Evropské komise Ursula Von Der Leyenová se při zastávání Benjamina Netanjahua vyjádřila, že ví, že Izrael bude na operaci Palestinského odporu reagovat způsobem, který „ukazuje, že je demokracií.“ Jak hluboce a smutně se mýlila.

Po bombovém útoku na nemocnici 17. října Von Der Leyenová vyzvala k pohnání viníků k odpovědnosti, aniž by se byť jen zmínila o Izraeli.

Řešením „krize“ na Blízkém východě nakonec není řešení v podobě dvou států nebo vymýcení Hamásu. Stejně jako rakovinný nádor musí být z místa odstraněna samotná okupace. Nebo přinejmenším musí skončit stát apartheidu.

Izrael sám o sobě je nelidský, dokud je veden Sionistickou nadvládou a potlačováním Palestinského sebeurčení.

Evropští a Američtí představitelé již nemohou odsuzovat Palestinský odpor a současně se obávat humanitárních důsledků, když Izrael rozpoutá pomstu na Palestincích. To nelze dělat společně.

Pokud to nebude uznáno, „překvapivé“ útoky odbojových frakcí v Palestině nikdy neskončí. Důležitější je, že mezinárodní společenství nemusí být tak překvapeno, když Palestinské odbojové frakce vracejí úder okupačnímu režimu za jeho neúprosné a dlouhodobé pokračování v jejich utrpení.

Slovy Mohammeda El Kurda: „Kolik násilí je dost násilí, aby ho lidé začali oplácet?“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x