Whistleblower varuje Kongres, že USA jsou „prostředníkem“ v obchodování s lidmi

obchodování s lidmi

Informátorka, která byla přímým svědkem toho, co popsala jako „sofistikovanou síť“ pašování mladistvých migrantů na nucené práce a do jiných typů otroctví, naléhá na Kongres, aby přijal opatření k omezení účasti Spojených států v této síti.

obchodování s lidmi

Slyšení s názvem „Bidenova hraniční krize: Zneužívání dětí cizinců bez doprovodu“, které se konalo před podvýborem Sněmovny reprezentantů pro imigrační integritu, bezpečnost a prosazování práva, vystoupila whistleblowerka Tara Lee Rodasová, která se zabývá problematikou zneužívání dětí bez doprovodu.

Rodasová, která byla v rámci HHS přidělena na místo nouzového příjmu v kalifornské Pomoně, ve středu před senátory promluvila o svých zkušenostech z terénu.

Rodasová podrobně popsala, jak si myslela, že děti umístí do láskyplných domovů, a místo toho si uvědomila, že se s nimi obchoduje prostřednictvím sítě, která začíná v jejich zemi a končí, když „Úřad pro znovuusídlování uprchlíků předá dítě sponzorovi – někteří sponzoři jsou zločinci a obchodníci s lidmi a členové nadnárodních zločineckých organizací. Někteří sponzoři považují děti za zboží a majetek, který má sloužit k výdělku – to je důvod, proč jsme svědky rozmachu obchodování s pracovní silou.“

Podle údajů CBP se počet dětí cizinců bez doprovodu (UAC) přicházejících na hranice zvýšil z 33 239 ve fiskálním roce 2020 na více než 146 000 ve fiskálním roce 2021 a 152 000 ve fiskálním roce 2022. Ve fiskálním roce 2023 dosud došlo k více než 70 000 interakcí s UAC.

Úředníci přehlížejí varování
Když jsou dětští migranti zadrženi na hranicích, jsou převzati do péče HHS a následně sloučeni se sponzorem, kterým je obvykle rodič nebo rodinný příslušník, který se již nachází ve Spojených státech.

Na vládu však dopadla řada odhalení deníku New York Times, která odhalila nárůst zneužívání dětí, při němž jsou nezletilí nasazováni na práci – někdy proto, aby se jim vrátily náklady na převoz. To vyvolalo obavy, že se USA podílejí na obchodování s dětmi tím, že nezletilé posílají sponzorům. Podle New York Times úředníci údajně přehlíželi varování před „explozivním“ nárůstem dětské práce.

„Ať už záměrně, nebo ne, lze tvrdit, že se vláda USA stala prostředníkem v rozsáhlé, mnohamiliardové operaci obchodování s dětmi, kterou řídí špatní aktéři snažící se vydělat na životech dětí,“ prohlásila Rodasová.

Rodasová vylíčila, jak se děti staly otroky svých „sponzorů“, protože nedokázaly vyhledat pomoc v angličtině nebo španělštině, a jak sponzoři používali několik adres, aby získali sponzorství dětí. Rodasová uvedla, že to nevnímá jako politický, ale spíše humanitární problém, a dodala, že krize trvá již více než deset let.

HHS se musí o tyto děti postarat
Rodasová uvedla, že její život už nikdy nebude stejný jako předtím, a poznamenala, že děti jsou vystaveny novodobému otroctví, místo aby se jim dostalo amerického snu.

Republikáni z přetrvávajícího problému obviňují politiku Bidenovy administrativy, která podle nich podporuje nelegální migraci a rodiče, aby své děti vydávali obchodníkům s lidmi. Demokraté zdůrazňovali, že problém vznikl již před nástupem Bidenovy administrativy, a vyzdvihovali opatření k posílení kontroly sponzorů, včetně nových pracovních skupin, většího sdílení informací a návrhů na zvýšení financování.

Rodasová vyjádřila naději, že zákonodárci krizi ukončí a ochrání životy dětí.

Požadovala větší kontrolu a otevřenost ze strany HHS, včetně Úřadu generálního inspektora, ukončení „odvetných opatření“ proti oznamovatelům, ukončení „kultury rychlosti nad bezpečností“ a mandát, aby sponzoři podávali zprávy Úřadu pro přesídlování uprchlíků.

„Jak je psáno: Moudrý člověk poslouchá rady, zatímco blázen pokračuje ve své hlouposti. HHS musí být moudrá, aby se o tyto děti postarala.“

Ministr zdravotnictví Xavier Becerra se minulý měsíc ohradil proti tomu, že agentura nemůže kontaktovat 85 000 mladých lidí, a prohlásil, že Kongres omezuje pravomoci HHS.

„Kongres nám dal určité pravomoci. Naše pravomoci končí v okamžiku, kdy najdeme vhodného sponzora, ke kterému toto dítě umístíme. Snažíme se o určitou následnou kontrolu, ale ani dítě, ani sponzor nejsou ve skutečnosti povinni nás kontaktovat,“ vysvětlil.

Mezitím Susan Riceová, která minulý týden odešla z pozice poradkyně pro vnitřní politiku, odpověděla na tvrzení listu Times, že jejímu štábu byly poskytnuty důkazy o rostoucím problému dětské práce migrantů.

„Nikdy jsme nebyli informováni o žádném systematickém problému s dětskou prací nebo dětskou prací migrantů,“ prohlásila.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x