Viktor Orbán se vysmívá vyčerpaným fondům EU: „Kde jsou peníze?

Viktor Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán se pomocí memu Johna Travolty vysmívá vyčerpaným fondům EU v době, kdy blok poskytl pomoc Ukrajině.

Viktor Orbán

Dvoudenní summit Evropské unie začal ve čtvrtek v Bruselu poté, co Evropská komise vyhodnotila návrh rozpočtu na období 2024-2027.

Komise uvedla, že unijní pokladna je vyčerpaná, a požaduje navýšení rozpočtu o 66 miliard eur, především na pokrytí větší pomoci Ukrajině.

Maďarský premiér Viktor Orbán se ve čtvrtek na Twitteru vysmál rychle se vyčerpávajícím financím Evropské komise. „Co se stalo se sedmiletým rozpočtem?“ zeptal se Orbán a svůj tweet doprovodil meme Johna Travolty z filmu Pulp Fiction.

„Jak se to stalo?“ Co se stalo s rozpočtem? „Kde jsou peníze?“ zeptal se Orbán, když Evropská komise v úterý navrhla navýšení dlouhodobého rozpočtu o 66 miliard eur.

Z hodnocení návrhu rozpočtu na léta 2024-2027, které provedla Evropská komise, vyplynula naléhavá potřeba navýšit rychle se snižující rozpočet, přičemž většina peněz je zřejmě určena na podporu větší pomoci Ukrajině.

Tweet Viktora Orbána vyvolal na Twitteru diskusi, v níž se řada lidí obrátila na sociální sítě, aby odsoudila použití peněz na podporu „zkorumpovaného“ ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Od začátku ruské speciální vojenské operace poskytly státy EU Kyjevu přímou pomoc ve výši více než 61,7 miliardy eur, z toho více než 10 miliard eur ve vojenské pomoci. Moskva často varovala, že jakákoli pomoc představuje riziko zhoršení krize.

Maďarsko v květnu zabránilo tomu, aby Evropská unie poskytla kyjevským úřadům osmý balíček ve výši 500 milionů eur z takzvaného Evropského mírového fondu. Orbán proto trvá na tom, že pokračující nepřátelství je důsledkem „selhání diplomacie.“

Namísto pokračování ve strategii další eskalace požádal vysoký maďarský představitel Západ, aby eskalaci okamžitě zastavil. Viktor Orbán také obzvláště ostře kritizoval protiruské kroky Evropské unie.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

všechny peníze jsou ukradené

zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Všechno jde do kélu, většina vysokých západních představitelů jsou retardovaní idioti..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x