Medveděv varuje před jadernou válkou, pokud USA rozmístí zbraně hromadného ničení v Polsku

Dmitrij Medveděv

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prohlásil, že pokud USA vyhoví žádosti Polska o jaderné zbraně, může vypuknout jaderná válka.

Dmitrij Medveděv

V reakci na rozmístění ruských taktických jaderných zbraní v Bělorusku oznámil v pátek polský premiér Mateusz Morawiecki, že Polsko chce hostit jaderné zbraně USA.

„V souvislosti s tím, že Rusko hodlá rozmístit taktické jaderné zbraně v Bělorusku … všichni apelujeme na celé NATO, aby se zúčastnilo programu sdílení jaderných zbraní,“ řekl Morawiecki po summitu EU.

Mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby zase prohlásil, že USA nemají k tomuto tématu co říci.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko během slavnostního shromáždění u příležitosti Dne nezávislosti prohlásil, že západní politici tlačí Evropu k jadernému konfliktu, uvedla tisková agentura Belta.

Před dvěma týdny Lukašenko oznámil, že Bělorusko „bez váhání“ použije jaderné zbraně v případě agrese proti zemi.

Ruský prezident Vladimir Putin koncem března oznámil, že v Bělorusku budou umístěny ruské taktické jaderné zbraně, přičemž úložiště zbraní by mělo být hotové do 1. července.

V sobotu na Telegramu reagoval na komentář agentury TASS, v němž označil polské vedení za „patentované degeneráty.“ Medveděv upřesnil, že pokud jsou tito lidé v Polsku u moci, znamená to, že zbraně jistě „budou použity.“

Medveděv, který je v současné době místopředsedou ruské bezpečnostní rady, poukázal na to, že takový scénář by měl i dobrou stránku, a vyjádřil se, že „všichni dudové, morawieckové, kaczynští a další šmejdi zmizí“, čímž narážel na polského prezidenta, premiéra a vůdce vládnoucí strany Právo a spravedlnost.

V rámci programu sdílení jaderných zbraní NATO, který byl zahájen v roce 2009, byly americké jaderné zbraně B-61 umístěny na různých místech Evropy.

Ruský vůdce tehdy vysvětlil, že tento krok bude podobný tomu, jak Spojené státy rozmístily část svého jaderného arzenálu v Evropě, a dále poznamenal, že ruský krok neporušuje dohody o nešíření jaderných zbraní (NPT).

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
9 měsíců před

V takom prípade by mala RF rozmiestniť svoje buď to na Kube, vo Venezuele a v Nikarague. To by bolo akurát. A ešte by mali rozmiestniť v Kaleningrade. V podstate by to bolo na území RF!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x