Velký reset: Britům hrozí pokuta 300 liber za pálení dřeva, aby se zahřáli

Great Reset

Vláda Spojeného království nařídila místním úřadům, aby zakročily proti lidem, kteří používají kamna na dřevo, aby se zahřáli, a uložila jim pokuty ve výši 300 liber, případně trestní stíhání pro ty, kteří neustále odmítají dodržovat státní diktát v oblasti klimatu.

Great Reset

V souvislosti s energetickou krizí ve Velké Británii, která vznikla z velké části v důsledku posedlosti vlád vedených Konzervativní stranou v posledních deseti letech zaváděním globalistické ekologické politiky a zároveň odmítnutím využívání spolehlivějších přírodních zdrojů, jako je zemní plyn, se používání kamen na dřevo prudce zvýšilo.

Vláda ve Westminsteru nyní nařídila místním úřadům, aby na základě zákona o životním prostředí z roku 2021 ukládaly pokuty ve výši 175 až 300 liber těm, kdo používají kamna na dřevo, která nesplňují státní normy pro znečištění ovzduší, informoval deník The Times of London.

Místní úřady byly rovněž informovány, že proti těm, kteří budou předpisy porušovat, mohou zahájit trestní stíhání, které může vést k záznamu v trestním rejstříku a pokutě ve výši 5 000 liber a dalších 2 500 liber za každý další den, kdy budou topit dřevem.

Za posledních šest let udělily radnice v Anglii pouze 17 pokut lidem za spalování dřeva, přestože obdržely více než 18 000 stížností od spoluobčanů.

Ministryně životního prostředí Thérèse Coffeyová, která stojí v čele tohoto opatření, prohlásila, že chce, aby vláda zaujala „osvětový přístup“ k problematice starších kamen a spalování mokrého dřeva: „Chceme, aby lidé dělali správné věci.“

Tento krok uvítala organizace ClientEarth, nicméně tato ekologická charitativní skupina vyzvala vládu, aby šla ještě dál a zakázala spalování dřeva v domácnostech.

„Znečištění ze spalování dřeva je v některých oblastech rostoucím zdrojem znečištění jemnými prachovými částicemi, které vážně ohrožuje zdraví lidí,“ uvedla mluvčí Andrea Lea.

Úřad krajně levicového londýnského starosty Sadiqa Khana tento krok rovněž pochválil a jeho mluvčí uvedl: „Tím, že se starosta ujal vedení hlavního města, se mu od roku 2016 podařilo snížit znečištění ovzduší v Londýně již pětkrát rychleji než ve zbytku země.“

Profesor Frank Kelly z Imperial College London však zpochybnil, zda místní rady mají potřebné zdroje, které by mohly věnovat na kontrolu domácností používajících kamna na dřevo.

„Pokud nahlásíte, že jste šli kolem nemovitosti a vidíte, že z komína vychází kouř, i když by neměl, je velmi, velmi nepravděpodobné, že se u těchto dveří objeví strážník a něco podnikne. Je na místní radě, aby dodržování předpisů vymáhala, a ta na to nemá lidi,“ řekl.

Existují také určité pochybnosti o tom, zda by odstranění kamen na dřevo bylo skutečně účinné při omezování znečištění ovzduší, jak tvrdí vláda, neboť zpráva ministerstva pro životní prostředí, potraviny a venkov (Defra) zjistila, že kamna na dřevo způsobují méně než polovinu emisí částic PM2,5, než se dříve tvrdilo, a snížila tento údaj z 38 % všech emisí na pouhých 17 %.

V uplynulém roce se britské domácnosti potýkaly s nárůstem cen elektřiny o 65,4 % a zemního plynu o 128,9 %. Zatímco válka na Ukrajině je často považována za hlavní příčinu tohoto nárůstu, politika zeleného programu vlád vedených konzervativci, kteří od roku 2010 ovládají Downing Street, vedla k tomu, že miliardy byly nality do nespolehlivých forem energie, jako je větrná a solární energie, zatímco jaderná energie byla do značné míry ignorována a bylo přímo zakázáno používat frakování k využití bohatých domácích zásob zemního plynu v zemi.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Emery Smith promluvil.
Porážka “Systému” přijde během jedné noci, svět opět začne fungovat a bude plný hojnosti, nikdo nebude hladovět, všichni budou mít střechu nad hlavou a lidstvo se spojí ve funkční celek.
https://celostnivzdelavani.cz/vyhledavani/nalezene-stranky?hledat=Emery+Smith+promluvil&oblast=1

Last edited 1 rok před by jiří
zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Ve jménu vrchnosti přestaneme dřevem topit, CO2 jako C-19 je nebezpečný jen v hlavách šílenců.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x