Bývalý britský ministr obrany řekl, že NATO možná bude muset vyslat na Ukrajinu pozemní síly

Sir Gerald Howarth

„Domino teorie“ byla kdysi s velkým úspěchem použita k manipulaci americké veřejnosti, aby podpořila válku ve Vietnamu, ale bude stejný narativ fungovat, aby Západ podpořil třetí světovou válku s Ruskem?

Sir Gerald Howarth

Zdá se, že bývalý britský ministr obrany sir Gerald Howarth si to myslí, protože používá přesně toto tvrzení, aby ospravedlnil nasazení bot NATO na Ukrajině.

Je třeba poznamenat, že velké procento amerického obyvatelstva a většina Evropy nemá vůbec žádný zájem na tom, aby se proti Rusku a případně jeho spojencům vedla totální válka, ale zdá se, že establishment je přesto odhodlán tuto otázku prosadit. Dodávka tanků NATO a možnost dodávek raket delšího doletu nepochybně vyvolá širší reakci Ruska, kterou NATO využije jako důvod k další eskalaci.

Howarth alespoň přiznává to, co mnozí v alternativních médiích tvrdí již delší dobu – že ukrajinské úsilí se bez další podpory vojsk NATO zastavilo. Dodávky peněz a zbraní nejsou ničím jiným než provizoriem; války vyhrávají muži.

Bývalý ministr naznačuje, že Ukrajina je v podstatě příliš velká na to, aby selhala, a že NATO nemůže dovolit Rusku, aby v regionu zvítězilo, jinak mu dodá odvahu zasáhnout další okolní státy. Pro tento argument neexistuje žádný důkaz, ale je zřejmé, že mluvící hlavy NATO se zoufale snaží vybubnovat nějaký veřejný zápal.

Jsou západní občané ochotni bojovat a umírat za Ukrajinu? Je to velmi nepravděpodobné.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před
1
0
Would love your thoughts, please comment.x