V 10 nejoblíbenějších fastfoodech byla nalezena zvířecí antikoncepce a antibiotika

Fast Food

Podle laboratorní zprávy byly ve vzorcích potravin z deseti nejoblíbenějších Amerických řetězců rychlého občerstvení zjištěny dva druhy zvířecích antibiotik a zvířecí antikoncepce.

Fast Food

V září předložila organizace Moms Across America (MAA) neziskové laboratoři Health Research Institute se sídlem v Iowě, která testuje potraviny na nutriční hodnotu, biofunkčnost a kontaminanty a toxiny, vzorky potravin z 10 populárních Amerických řetězců rychlého občerstvení a požádala ji, aby vzorky otestovala na více než 100 běžných veterinárních léčiv a hormonů. MAA je nezisková aktivistická skupina, kterou založily matky s úmyslem upozornit na potraviny obsahující geneticky modifikované organismy (GMO) a pesticidy.

Molekulární a hlavní vědecký pracovník Institutu pro výzkum zdraví John Fagan potvrdil, že jeho laboratoř vzorky potravin testovala.

8 z 10 oblíbených řetězců s rychlým občerstvením bylo pozitivně testováno
Vzorky většiny jídel byly odebrány z 10 nejoblíbenějších Amerických řetězců rychlého občerstvení. Dobrovolníci MAA se vydali do místních prodejen McDonald’s, Starbucks, Subway, Chick-fil-A, Burger King, Taco Bell, Chipotle, Dunkin‘, Wendy’s nebo Domino’s a několikrát si objednali stejné jídlo.

Každé jídlo bylo zapečetěno, zmrazeno a zasláno do Výzkumného ústavu zdraví.

V laboratoři bylo krmivo a jeho obal rozemlety a následně testovány na přítomnost veterinárních léčiv a hormonů.

S výjimkou Chipotle a Subway byly všechny vzorky potravin pozitivní na přítomnost veterinárních léčiv.

Monensin, Narasin a Nikarbazin
Antibiotikum Monensin bylo zjištěno v restauracích Taco Bell, Dunkin‘, Wendy’s, Domino’s, Burger King a McDonald’s. Monensin je běžně používané veterinární antibiotikum s malou mírou bezpečnosti. Nežádoucí účinky Monensinu u zvířat zahrnují anorexii, průjem, slabost a motorické problémy. Předávkování může způsobit otravu zvířete nebo dokonce jeho smrt.

Otrava Monensinem je u lidí vzácná a v klinické praxi se nepoužívá žádná účinná léčba.

Jeden případ se vyskytl u muže, který požil 300 miligramů Monensinu, což vedlo k závažné rabdomyolýze neboli rozpadu svalové tkáně. Tento zdravotní stav je poměrně závažný a může vést k poškození srdce a ledvin.

Dávka, kterou muž požil, je však milionkrát vyšší než mikrogramové dávky zjištěné ve vzorcích potravin.

Narasin byl zjištěn v cheeseburgeru od Wendy’s a ve stopovém množství v jídle od Dunkin‘, Domino’s a v sendviči od Starbucks.

Narasin je antibiotikum a antiparazitární přísada do krmiva, která pomáhá kontrolovat parazitární infekce u vykrmovaných kuřat. Často se také přidává do krmiva pro skot, protože zvyšuje příjem sušiny. Narasin i Monensin jsou ionofory, což znamená, že mohou narušit rovnováhu iontů v buňkách a často se používají u zvířat k potlačení bakteriálních a parazitárních infekcí.

Nežádoucí účinky Narasinu u zvířat zahrnují anorexii, průjem a degeneraci srdečního a kosterního svalstva.

Tato ionoforická antibiotika se u lidí nepoužívají kvůli obavám z toxicity, ačkoli je zdokumentováno jen několik případů toxicity těchto léčiv.

Ve vzorku kuřecího sendviče Chick-fil-A byl zjištěn Nikarbazin, antiparazitikum a antikoncepční prostředek pro zvířata.

Lék se používá především jako antiparazitikum u vykrmovaných kuřat a krůt, ale používá se také k regulaci populace hus a holubů.

Vzhledem k tomu, že je vysoce toxický pro embrya zemědělských zvířat a snižuje snášku a líhnutí vajec v populaci chované drůbeže, mnozí zemědělci požadují více regulací na ochranu svých zvířat před takovou expozicí.

Doposud se neprokázalo, že by Nikarbazin způsoboval toxické účinky u lidí, ačkoli jeho dlouhodobé důsledky nejsou známy. Jedna výzkumná zpráva vyslovila předpoklad, že Nikarbazin bude pro spotřebitele bezpečný, protože většina krůt krmených tímto přípravkem bude fungovat jako filtr, který přípravek rozloží, než se dostane na trh.

„Dopad toho, že miliony Američanů, zejména dětí a mladých dospělých, denně konzumují známou živočišnou antikoncepci, je znepokojující,“ uvedla Zen Honeycuttová, výkonný ředitel MAA. „Vzhledem k rostoucím problémům s neplodností je pro nás reprodukční zdraví této generace ve světle těchto výsledků v popředí zájmu.“

Účinky veterinárních léčiv u lidí zkoumalo jen málo studií.

„To je ten problém, jedná se o veterinární léky a hormony … takže jediné studie, které jsem našla a které najdete, budou pro zvířata. Nejsou povoleny pro lidi, a přesto jsou povoleny do potravin,“ řekla paní Honeycuttová

„Někteří lidé konzumují tyto potraviny každý den, takže nevíme, kolik se toho v jejich těle hromadí,“ dodala paní Honeycuttová.

Týká se to všech řetězců rychlého občerstvení?
Vzhledem k tomu, že každý vzorek jídla byl zakoupen pouze v jedné prodejně jednoho řetězce rychlého občerstvení, paní Honeycuttová uvedla, že budou muset provést další testy, aby zjistili, zda všechny ostatní řetězce podávají jídlo obsahující podobné veterinární léčivo.
Vyslovila však podezření, že problém se může týkat i dalších řetězců.

„Podle mých informací melou maso ze stovek kuřat, aby z něj vyrobili tyto zpracované masové placičky. Takže když je kontaminované třeba jen jedno, pravděpodobně to kontaminuje možná stovky dalších vzorků … Pokud se u jednoho objeví tato konkrétní nemoc, pak farmář pravděpodobně ošetří všechny další kusy drůbeže v zařízení,“ řekla paní Honeycuttová.

Na otázku ohledně možné kontaminace balení pan Fagan z Výzkumného ústavu zdraví odpověděl, že balení pocházejí z různých států USA, takže i když může být kontaminováno jedno balení, mohly by být kontaminovány všechny.

MAA již dříve testovala 43 školních obědů poskytnutých účastníky. Laboratorní testy zjistily, že 95 procent obědů obsahovalo glyfosát a 74 procent obsahovalo alespoň jeden škodlivý pesticid.

Glyfosát je prostředek na hubení plevele a vystavení Glyfosátu v dětství je spojováno s rozvojem cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny, včetně non-Hodgkinova lymfomu.

Thiabendazol, látka potlačující imunitní systém, byl zjištěn přibližně ve 30 % vzorků a vývojový toxin byl nalezen ve více než 40 % z nich.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x