Rusko bude hlavní hrozbou pro NATO, pokud bude na Ukrajině poraženo, varuje šéf britského letectva

Sir Mike Wigston

Odstupující šéf britského královského letectva varoval, že Rusko, které by na Ukrajině utrpělo porážku, by bylo pro NATO „pomstychtivou“ hrozbou.

Sir Mike Wigston

Sir Mike Wigston, šéf Královského letectva, varoval, že pokud bude Rusko na Ukrajině poraženo, skončí tato země jako „brutální“ a „pomstychtivá“ a v konečném důsledku bude představovat vážnou hrozbu pro Spojené království i celé NATO.

Šéf letectva má příští měsíc odstoupit ze své pozice v organizaci, která byla opakovaně kritizována jako nefunkční, a která údajně zakázala nábor bílých mužů v naději, že se podaří splnit kvóty rozmanitosti.

Podle zprávy deníku The Telegraph je Wigston zřejmě přesvědčen, že Ukrajina v probíhající válce proti Rusku nějakým způsobem zvítězí a bude schopna do určité míry „obnovit“ své územní hranice.

Vysoce postavený důstojník se však domnívá, že takové vítězství bude mít svou cenu a že odvržené Rusko se po prohrané válce stane „brutálnější“ hrozbou pro Spojené království a jeho spojence v NATO, ať už s Vladimirem Putinem v čele Moskvy, nebo bez něj.

„Až ukrajinský konflikt skončí a Ukrajina obnoví své hranice, což musí, budeme mít zničené, pomstychtivé a brutální Rusko, jehož prostředky, jak nám škodit, jsou letecké útoky, raketové útoky a podmořské útoky,“ vysvětlil publikaci.

V konečném důsledku je taková hrozba něčím, na co se podle Wigstona NATO „musí soustředit“, přičemž letecké a námořní kapacity země pravděpodobně vydrží i po prohře na Ukrajině.

Komentáře vrchního maršála letectva přicházejí v době, kdy je mnoho částí britské armády v nefunkčním stavu a kdy se objevují četné předpovědi, že ozbrojené síly nebudou schopny vést válku ani s Ruskem, ani s Čínou.

Wigstonovo RAF není v tomto směru výjimkou, přičemž se hovoří o tom, že letectvo má problémy s výcvikem pilotů stíhacích letounů, což by mu pravděpodobně znemožnilo efektivně bojovat proti některé z hlavních světových mocností.

A co hůř, zdá se, že letectvo je příliš zaujato dosahováním svých nových progresivních cílů, než aby napravilo některé ze svých problémů, a na začátku loňského roku se dostalo pod trvalou palbu obvinění, že fakticky zakázalo přijímat bílé muže, aby lépe dosáhlo kvót pro diverzitu.

Takový krok dokonce vyvolal obvinění z nezákonnosti v rámci policie, přičemž její tehdejší vedoucí náboru údajně odmítl příkaz k zastavení přijímání bílých mužů kvůli obavám, že velení porušuje zákon.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
11 měsíců před

Rusko nelze porazit, ani vojensky, ani ekonomicky. Sankce proti Rusku jsou neúčinné, a škodí těm, co je vyvolaly.

Drak
Host
Drak
11 měsíců před

Doufám, že NATO/USA, dostanou na Ukrajině na zadek takovým způsobem, že se západ zhroutí a s jeho pitomou, protilidovou a nelidskou politikou.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x