USA plánují na Ukrajině provést operaci pod falešnou vlajkou s použitím toxických látek, tvrdí ruská armáda

toxické látky

Spojené státy plánují zorganizovat na Ukrajině provokaci s použitím toxických látek a obvinit z toho Rusko, uvedl na úterním briefingu velitel ruských vojsk jaderné, biologické a chemické ochrany generálporučík Igor Kirillov.

toxické látky

Podle Kirillova uspořádala 22. února vlivná americká nevládní organizace konferenci o událostech na Ukrajině a bývalý velvyslanec USA v Rusku John Sullivan učinil prohlášení, v němž zejména uvedl, že ruská vojska plánují použít chemické zbraně v oblasti speciální vojenské operace.

„Považujeme tuto informaci za záměr samotných Spojených států a jejich kompliců provést na Ukrajině provokaci s použitím toxických chemických látek,“ uvedl generálporučík Kirillov.Podle jeho slov Washington doufá, že během bojových akcí nebude možné plánovanou chemickou provokaci USA na Ukrajině řádně vyšetřit, ale dodal, že v případě, že k provokaci skutečně dojde, ruské ministerstvo obrany identifikuje a potrestá skutečné viníky.

Generálporučík Kirillov uvedl, že Spojené státy se pravděpodobně pokusí na Ukrajině použít vojenskou paralyzující látku BZ (3-chinuklidinylbenzilát).

„Upozorňujeme, že v případě provokací s použitím toxických chemických látek identifikujeme a potrestáme skutečné viníky,“ zdůraznil.

Vlak s nákladem chemických látek dorazil do Ukrajinou kontrolovaného města Kramatorsk v Donbasu na začátku tohoto měsíce a dopravil je na linii dotyku. Skládal se z 16 zapečetěných kovových beden, z nichž osm mělo podle Kirillova značku chemického nebezpečí, nápis „BZ“ a označení dvěma červenými čarami, což odpovídá třídě jedovatých látek s dočasným detoxikačním účinkem.

„Náklad byl umístěn na obrněných vozidlech americké výroby, která v rámci konvoje odjela na linii dotyku,“ dodal.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x