Uniklé dokumenty Pentagonu odhalují, jak zpravodajské sítě USA špehují své vlastní spojence

Uniklé dokumenty Pentagonu

Uniklé dokumenty ministerstva obrany (DOD) ukazují, jak zpravodajská síť Spojených států špehuje své spojence i nepřátele.

Uniklé dokumenty Pentagonu

O uniklých dokumentech informoval moderátor pořadu „The American Journal“ Harrison Smith během epizody svého pořadu na síti InfoWars z 10. dubna. Dokumenty podle něj poskytují vzácný pohled do hloubky shromažďování informací americkými zpravodajskými službami.

Podle Smithe únik dokumentů vyděsil americké představitele, „kteří se obávají, že by odhalení mohlo ohrozit citlivé zdroje a ohrozit důležité zahraniční vztahy.“ Dodal, že uniklé dokumenty se dotýkají mnoha dalších zemí a pojednávají o nich.

„Tyto úniky dokumentů – skutečně unikly stovky stran. Všechno od Ukrajiny přes Rusko, Čínu až po Jižní Koreu a Izrael – ti všichni jsou do toho zapleteni,“ řekl Smith.

Uniklé dokumenty odhalily celý rozsah amerického úsilí o infiltraci ruského ministerstva obrany a proruských vojenských skupin, včetně soukromého vojenského kontraktora- Wagnerovy skupiny.

Na základě uniklých dokumentů se USA podařilo zachytit plány zaměřené na ukrajinskou kritickou infrastrukturu, včetně tepelných elektráren, elektrických rozvoden a železničních a automobilových mostů. Velká část informací byla získána prostřednictvím zachycených komunikací, které se nyní pravděpodobně vypnou, protože Rusové zjistili, jak jsou jejich komunikační sítě ohroženy.

Dokumenty také odhalily snahy USA o špehování politických a vojenských představitelů Ukrajiny, což vyvolalo zděšení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Tyto špionážní snahy ukazují, že Zelenskyj chtěl loni v únoru zaútočit na místa rozmístění ruských vojsk v Rostovské oblasti pomocí bezpilotních letounů. Pokud jsou tyto zpravodajské informace přesné, mohlo by to vysvětlit veřejné komentáře USA o tom, že nechtějí Ukrajině poskytnout raketové systémy dlouhého doletu kvůli obavám, že budou použity k úderům na mezinárodně uznaném ruském území.

Vojenští analytici se domnívají, že uniklé dokumenty jsou důvěryhodné
Někteří američtí představitelé se domnívají, že za únikem dokumentů stojí ruská vláda a proruské skupiny. Ti samí úředníci však přiznávají, že zatím nemají k dispozici údaje, které by toto tvrzení potvrzovaly.

Vojenští analytici se mezitím domnívají, že uniklé dokumenty jsou důvěryhodné, ale na některých místech pozměněné. Jeden z dokumentů uvádí počet mrtvých na Ukrajině přibližně 71 000, což vojenští analytici považují za věrohodný údaj. Stejný dokument však uváděl počet ruských obětí na životech pouze kolem 16 000 až 17 500. Předpokládá se, že tento údaj je ve skutečnosti mnohem vyšší.

Generál americké armády Mark Milley, předseda sboru náčelníků štábů, koncem března řekl zákonodárcům, že USA odhadují, že „Rusové mají na kontě hodně přes 200 000 obětí.“

Mychajlo Podoljak, vedoucí ukrajinské prezidentské kanceláře, uvedl, že úpravy naznačují, že únik informací je pravděpodobně ruskou dezinformační operací.

„Jedná se o standardní prvky operačních her ruské rozvědky, nic víc,“ řekl Podoljak. „Rusko hledá způsoby, jak převzít iniciativu zpět. Aby se pokusilo ovlivnit scénáře protiofenzivních plánů Ukrajiny.“

Únik informací se objevil v době, kdy se přípravy na dlouho očekávanou jarní ofenzívu Ukrajiny chýlí ke konci. Očekává se, že operace začne v příštích týdnech. Naštěstí pro Kyjev žádný z uniklých dokumentů neobsahuje zásadní podrobnosti týkající se nadcházející operace.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x