Ukrajinský vůdce vyzývá k jadernému úderu proti Rusku

Zelenskyj

To je znepokojující eskalace, a to i pro zaryté zastánce Ukrajiny. Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval NATO, aby proti Rusku použilo jaderné zbraně jako „preventivní opatření.“

Zelenskyj

Ve svém projevu v australském think tanku Lowy Institute kyjevský vůdce řekl: „Potřebujeme preventivní údery, aby věděli, co mohou očekávat, pokud použijí jaderné zbraně. Ne naopak tím, že budeme čekat na ruské jaderné údery a pak řekneme: ‚Aha, udělali jste tohle, tak si vezměte tohle‘.“

NATO, vysvětlil dále Zelenskyj, „by mělo přehodnotit způsob, jakým používá svůj nátlak.“ Současně se odvolal na USA, které již dříve Kreml varovaly, že i použití taktických jaderných zbraní by vedlo ke zničení Ruska.

„Ukrajina vytváří rizika spojená s použitím zbraní hromadného ničení, o tom svědčí i Zelenského prohlášení o preventivním úderu na Rusko,“ uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Poznamenal, že tento požadavek není nový. Již v lednu vydal ukrajinský vůdce podobnou výzvu.

Varšava se mezitím chce připojit k NATO při provádění takzvaných společných jaderných misí, „což je v rozporu s pravidly Smlouvy o nešíření jaderných zbraní,“ řekl Lavrov na zasedání komise Generální rady strany Jednotné Rusko.

Spojené státy neplánují rozmístit jaderné zbraně v Polsku a zemích, které vstoupily do NATO po roce 1997, uvedl v reakci zástupce mluvčího ministerstva zahraničí Vedant Patel. Americká vláda nedávno nakoupila protiradiační léky pro použití v „jaderné nouzi“ v hodnotě 290 milionů dolarů.

Zelenskyj zahájil počátkem tohoto roku celosvětovou lobbistickou kampaň za vytvoření bezletové zóny, a to navzdory téměř všeobecnému uznání, že by tím začala třetí světová válka. Přibývá důkazů, že ukrajinský vůdce, který je štědře financovaným klientem USA, není racionálním aktérem, když vyzývá k jadernému úderu, protože jeho podporovatelé mají jistotu vítězství nad Ruskem. Čtyřhvězdičkový americký generál Petraeus před několika dny řekl Deutsche Welle, že Ukrajina válku vyhrává. „Putin je ve velmi zoufalé situaci, která je pro něj nezvratná,“ řekl americký veterán z Afghánistánu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Krymský most byl zničen vodním dronem.
https://avia.pro/sites/default/files/images/1022/novyy_proekt.mp4

Last edited 1 rok před by jiří
1
0
Would love your thoughts, please comment.x