Ukrajinský důstojník se po roce války vyjádřil ke stavu svých ozbrojených sil

válka na Ukrajine

Velitel ukrajinské armády se v jednom z amerických médií vyjádřil k překvapivému přiznání, které zkresluje šance Ukrajiny na skutečné vítězství ve válce proti Rusku.

válka na Ukrajine

Podle deníku Washington Post velitel ukrajinského praporu tento týden uvedl, že „všichni“ ukrajinští vojáci, kteří mají bojové zkušenosti, jsou „již mrtví nebo zranění.“ To by mohlo ohrozit plánovanou „jarní ofenzívu“ Zelenského režimu s cílem získat zpět ruské území, uvedl deník a dodal:

Kvalita ukrajinských vojenských sil, která byla kdysi považována za značnou výhodu oproti Rusku, se zhoršila v důsledku ročních ztrát, které vyřadily z boje mnoho nejzkušenějších bojovníků, což vedlo některé ukrajinské představitele k pochybnostem o připravenosti Kyjeva na tolik očekávanou jarní ofenzívu.

Američtí a evropští představitelé odhadují, že od začátku ruské invaze na začátku loňského roku bylo zabito nebo zraněno až 120 000 ukrajinských vojáků, zatímco na ruské straně, která má mnohem větší armádu a zhruba trojnásobek obyvatel, z nichž může čerpat brance, jich bylo asi 200 000. Ukrajina drží počty obětí v tajnosti, a to i před svými nejvěrnějšími západními příznivci.

Pomineme-li statistiky, vojenský personál v poli uvádí, že příliv nezkušených odvedenců změnil profil ukrajinských sil, které se potýkají se základním nedostatkem munice, včetně dělostřeleckých granátů a minometných pum. Tyto ztráty vedly k tomu, že byli přivedeni noví rekruti, aby zaplnili nedostatky, uvedl Post s odvoláním na velitele.

„Ve válce jsou nejcennější bojové zkušenosti,“ řekl velitel praporu, který patří k 46. letecké brigádě a podle ukrajinského vojenského protokolu byl identifikován pouze volacím znakem Kupol. „Voják, který přežil šest měsíců boje, a voják, který přišel ze střelnice, jsou dva různí vojáci. Je to jako nebe a země.“

„A vojáků s bojovými zkušenostmi je jen pár,“ dodal velitel podle listu Post. „Bohužel jsou už všichni mrtví nebo zranění.“

Tato chmurná hodnocení šíří hmatatelný a často nevyslovený pesimismus, a to od frontových linií až po chodby moci v Kyjevě. Neúspěch Ukrajiny při provádění vysoce očekávané protiofenzívy podpoří kritiku, že Spojené státy a jejich evropští spojenci příliš otáleli, poté co síly již byly v útlumu, se zintenzivněním výcvikových programů a poskytnutím obrněných bojových vozidel, včetně tanků Bradley, bitevních tanků Leopard a další bojové techniky, která by mohla vážně čelit početní převaze Ruska.

Vysoký ukrajinský představitel, který hovořil pod anonymitou, označil příslib Západu, že poskytne velké množství tanků, za „symbolickou“ částku. Jiní vyjádřili pesimismus ohledně slibu, že dodávky dorazí na bojiště včas, uvedla zpráva.

„Pokud máte více zdrojů, aktivněji útočíte,“ řekl listu vysoký představitel. „Pokud máte méně zdrojů, více se bráníte. My se budeme bránit. Proto, pokud se mě osobně zeptáte, nevěřím v náš velký protiútok. Rád bych v ni věřil, ale dívám se na zdroje a ptám se: ‚Čím? Možná se nám podaří nějaký lokální průlom.“

„Nemáme na to lidi ani zbraně,“ dodal vysoký představitel. „A znáte ten poměr: Když jste v útoku, ztratíte dvakrát nebo třikrát tolik lidí. Nemůžeme si dovolit ztratit tolik lidí.“

Kupol poznamenal: „Dostanu 100 nových vojáků. Nedávají mi žádný čas na jejich přípravu. Říkají: ‚Vezměte je do boje‘. Prostě všeho nechají a utíkají. A je to. Chápete proč? Protože voják nestřílí. Ptám se ho proč, a on říká: ‚Bojím se zvuku výstřelu‘. A z nějakého důvodu nikdy nehodil granát. … Potřebujeme instruktory NATO ve všech našich výcvikových střediscích a naše instruktory je třeba poslat tam do zákopů. Protože oni ve svém úkolu selhali.“

Pro jistotu dodejme, že Rusko podle nejspolehlivějších odhadů ztratilo nejméně 100 000 mužů, ale Vladimir Putin má k dispozici potenciální zásobu asi 40 milionů mužů, z níž může čerpat pro doplnění svých řad. To Ukrajina nemá.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Banderovské fašistické svine dostávajú na budku!!! A to je dobré znamenie. Tým pádom môžeme dúfať, že sa ŠVO skončí víťazstvom RF a fašisti budú opäť porazení!!! A tie straty? tak Banderovskí fašisti stratili už jednu celú armádu!!! A to činí cca od 150000 až do 300000 mužov podľa druhu bojovej jednotky.

zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Vivat Rossia

2
0
Would love your thoughts, please comment.x