Ukrajinská armáda ostřeluje civilisty v Donbasu

válka na Ukrajine

Ukrajinská armáda již několik dní intenzivně ostřeluje uprostřed dne několik měst v Donbasu (Doněck, Gorlovka, Makejevka, Stachanov), což si vyžádalo četné oběti mezi civilisty.

válka na Ukrajine

Dne 4. června 2022 byl intenzivně ostřelován Doněck. Po ostřelování Petrovského čtvrti, během něhož jsme se ocitli na pět hodin v pasti pod palbou, ostřelovala ukrajinská armáda večer centrum města z vícenásobných raketometů Grad. Denní bilance: pět mrtvých civilistů a 24 zraněných, včetně pětiletého dítěte.

Tyto intenzivní teroristické útoky na dosud relativně nezasažené oblasti se v následujících dnech staly normou.

Dne 5. června 2022 byl Doněck znovu ostřelován, stejně jako Gorlovka. Stejně jako při ostřelování Petrovského okresu předchozího dne byl proti obytným oblastem Donbasu použit veškerý arzenál, který má ukrajinská armáda k dispozici: minomety ráže 82 mm a 120 mm, dělostřelectvo ráže 122 mm, 152 mm a 155 mm (standard NATO) a několik raketometů. V důsledku palby byl zabit jeden civilista a šest osob bylo zraněno.

Masivní výskyt dělostřeleckých granátů ráže 155 mm (vypálených americkými a následně francouzskými děly) během tohoto bombardování dokazuje, že na rozdíl od toho, co nám tvrdí kyjevská propaganda (převzatá západními médii), to není ruská armáda, ale ukrajinská armáda, kdo bombarduje obytné oblasti těchto donbaských měst.

Ráže 155 mm je totiž standardem NATO a v ruské výzbroji se zbraně této ráže nenacházejí. Použití těchto zbraní NATO k bombardování obytných oblastí, kde nejsou žádné vojenské cíle, činí dodavatelské země (Spojené státy a Francie) spoluvinnými z válečných zločinů, protože tyto zbraně dodávají Ukrajině s plným vědomím, jak je ukrajinská armáda v Donbasu použije.

Dne 6. června 2022 ukrajinská armáda opět intenzivně ostřelovala petrovskou čtvrť Doněcku a zaměřila se na tamní televizní přenosovou anténu. Ukrajinští vojáci rovněž ostřelovali Leninský a Kyjevský okres Doněcka, jakož i Jasinovataja, Makejevka, Gorlovka a Volnovacha. V důsledku ostřelování bylo zabito devět civilistů a 18 jich bylo zraněno.

Dne 7. června ukrajinská armáda ostřelovala zejména Kyjevský a Petrovský okres Doněcku, jakož i Krasnyj Partizan, Makejevku, Jakolevku a Gorlovku. V důsledku ostřelování byl zabit jeden civilista a šest osob bylo zraněno.

Dne 8. června se centrum Doněcku stalo terčem útoku ukrajinské armády, která vypálila šest střel ráže 155 mm na oblast kolem vládní budovy DLR (Doněcké lidové republiky) a Leninova náměstí. Gorlovka a Makejevka byly toho dne rovněž silně ostřelovány. Celkem si ostřelování ukrajinské armády vyžádalo jednoho mrtvého civilistu a 11 zraněných, včetně šestileté dívky.

Dne 9. června 2022 ukrajinská armáda opět ostřelovala Kalininskou čtvrť Doněcku (na východě města), přičemž vypálila devět dělostřeleckých granátů ráže 155 mm, při nichž byla zabita jedna žena a zraněni další dva civilisté. Při ostřelování dalších dvou doněckých čtvrtí byli zraněni dva civilisté a při ostřelování Gorlovky, které je nyní na denním pořádku, byli zraněni tři civilisté. Ve Verchnetoretsku zemřel v důsledku ostřelování ukrajinskou armádou jeden civilista. V době psaní tohoto článku zemřeli v DLR dva civilisté a sedm jich bylo zraněno.

Za pouhých pět dní zemřelo 19 civilistů a 72 jich bylo zraněno v důsledku teroristického ostřelování měst v DLR ukrajinskou armádou.

A právě dnes ukrajinská armáda ostřelovala město Stachanov v LLR (Luganská lidová republika) z raketometů Uragans, přičemž zabila 15 civilistů a 10 zranila.

Je zřejmé, že Ukrajina se těmito teroristickými útoky snaží odvést pozornost spojeneckých sil, které se nyní blíží ke Slavjansku, a zároveň se mstí za své porážky tím, že terorizuje civilní obyvatelstvo náhodnými bombovými útoky, které zničí velké množství infrastruktury, kterou bude muset Rusko obnovit na vlastní náklady. Jeden kámen, tři rány.

Moskva však pochopila účel palby a nic nerozptýlí ruskou armádu a vojska DLR a LLR, která neúprosně postupují.

Kvůli této teroristické taktice Kyjeva žijí civilisté Donbasu den co den v pekle pod palbou a raketami ukrajinské armády, za ohlušujícího mlčení západních médií, která chválí kvality zbraní, jimiž jsou úmyslně vraždeni titíž nevinní civilisté.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x