Nekonečná válka: USA mezi 14 zeměmi, které odmítají rezoluci OSN o příměří mezi Izraelem a Hamásem

OSN

Spojené státy byly jednou ze 14 zemí, které hlasovaly proti rezoluci OSN vyzývající k „humanitárnímu příměří“ v Gaze uprostřed konfliktu mezi Izraelem a Hamásem.

OSN

Mezitím 120 zemí v pátek hlasovalo pro rezoluci, která vyzývá k „okamžitému, trvalému a udržitelnému humanitárnímu příměří.“

Zpráva OSN:

Valné shromáždění OSN v pátek přijalo rezoluci vyzývající k „okamžitému, trvalému a udržitelnému humanitárnímu příměří“ mezi Izraelskými silami a bojovníky Hamásu v Gaze. Požaduje také „nepřetržité, dostatečné a nerušené“ poskytování životně důležitých zásob a služeb pro civilisty uvězněné uvnitř enklávy, protože podle zpráv Izrael rozšířil pozemní operace a zintenzivnil bombardování.“

V průběhu Valného shromáždění byl také předložen pozměňovací návrh Kanady, který podpořilo více než 35 členských států včetně USA a který se snažil o výslovné odsouzení Hamásu, ale nebyl přijat, protože nezískal dvoutřetinovou podporu.

Přijatá rezoluce představuje první formální reakci OSN na útoky Hamásu na Izrael a následnou Izraelskou protiofenzívu v Gaze.

Další rezoluce Rady bezpečnosti neprošly ve čtyřech případech po vetování ze strany USA, Ruska nebo Číny.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
6 měsíců před

Všechny rezoluce OSN jsou k ničemu. Kdo je dodržuje?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x