Tucker Carlson: Neoliberalismus se hroutí díky Joe Bidenovi

Tucker Carlson

Podle Tuckera Carlsona, moderátora Fox News, si Američané připomněli, jak hrozný je neoliberalismus, a to díky tomu, že se k němu Joe Biden hlásí z plna hrdla.

Tucker Carlson

Carlson začal svůj páteční monolog v pořadu „Tucker Carlson Tonight“ vysvětlováním, jak média jako The Washington Post slibovala, že Bidenův neoliberální program v hodnotě 4 bilionů dolarů přinese nebývalou prosperitu.

„Neoliberalismus je drancování s kouřovou clonou rasové a genderové politiky, abyste si nevšimli, že k němu došlo. Ale Post nám řekl: ‚Klid. Joe Biden nám dá něco ještě lepšího, lepšího, než jsme kdy měli. Představte si FDR a New Deal, ale bez záporů,'“ řekl Carlson.

„Tak tohle vám říkali před rokem, 20. dubna 2021. O rok později se ukázalo, že Post má pravdu jen z poloviny. Neoliberalismus pod vedením Joea Bidena skutečně ochabl,“ pokračoval Carlson. „Nepřežije Bidenovu vládu, ale není to proto, že by Joe Biden neoliberalismus zavrhl nebo našel alternativu, něco, co by způsobilo revoluci v Americe, jako třeba mezistátní dálniční systém. Ne.“

„Je to proto, že Joe Biden přijal neoliberalismus a tím nám ostatním, desítkám milionů Američanů, připomněl, že je to strašné, že neoliberalismus neslouží zájmům prakticky nikoho,“ poznamenal Carlson. „Je to zástěrka pro rozdělování bohatství, rozdělování, které se v naší době stalo více nerovnoměrným než v kterékoli jiné době. Je to šokující diskreditace kapitalismu. Ve skutečnosti to není tržní kapitalismus. Je to něco řízeného a groteskního.“

Dalším znakem amerického odmítání neoliberalismu je krach korporátních mediálních iniciativ, jako je CNN+, výhodná smlouva Spotify s Obamovými a krach Netflixu a Disney, upozornil Carlson.

„Na co se to díváme? Sledujeme konec neoliberalismu a jeho základního pilíře, věci, na které závisí jeho přežití, což je korporátní kontrola nad médii, a tedy i nad vaším mozkem,“ řekl Carlson.

„Potřebují kontrolovat, co si myslíte, jinak je odmítnete, ale stále častěji se jim to nedaří, protože cenzura díkybohu umírá a můžeme za to do jisté míry vděčit Elonu Muskovi, nejbohatšímu muži na světě. Nedávno koupil Twitter. Teď z průzkumů jasně vyplynulo, že to Američané podporují. Proč? Ne proto, že by chtěli dalšího miliardáře, který by vlastnil jejich mediální majetek, ale proto – a průzkum Harvard Harris to zjistil – že většina Američanů chápe, že Twitter byl silou cenzury, silou kontroly nad obyvatelstvem.“

Lidé nakonec odmítají neoliberalismus, protože vidí, jak ovlivňuje jejich životy u benzinových pump a v obchodech s potravinami.

„Proč to lidé odmítají? No, částečně proto, že zatímco Joe Biden ze sebe dělal hlupáka a vykládal o transsexuálních seniorech, Američané chudnou a cítí to. To se nedá skrýt. Mnoho Američanů si sotva může dovolit žít ve své vlastní zemi,“ vysvětlil Carlson.

„A pravdou je, že nezáleží na tom, co říká Biden nebo kterýkoli z našich politických vůdců. Můžete říkat, co chcete, ale lidé tu stále žijí a stále mají oči, aby viděli, a jestli se jejich život zhoršuje. Vědí, že lžete a že přesvědčení, které prodáváte, je prázdné a jeho jádrem je neoliberalismus. Ten byl zcela zdiskreditován a zabit Joem Bidenem. Jestli něčeho jako prezident dosáhl, tak právě toho,“ uzavřel Carlson.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x