Trump a jeho agenti plánují nový, chytřejší útok na „bažinu“, pokud v roce 2024 vyhraje prezidentský úřad

Donald Trump

Když se Donald Trump poprvé dostal do úřadu, bylo zřejmé, že jeho politické instinkty jsou dobré.

Donald Trump

Rozhodně to dokázal tím, že porazil 16 dalších zkušených republikánských politiků, protože přesně věděl, jak oslovit obyčejné Američany, které washingtonská elita obou stran dlouho ignorovala.

Co však Trump nikdy nedokázal překonat, byla obrovská „bažina“ Deep State – kariérističtí federální byrokraté, kteří jsou jen o málo víc než levicoví demokratičtí agenti a kteří pracovali ve stínu, aby jeho politiku buď zpomalovali, nebo ji zcela ignorovali. Totéž platilo pro vysoce postavené manažery a zaměstnance zakopané v masivní federální byrokracii.

No, Trump bude velmi pravděpodobně v roce 2024 znovu kandidovat na prezidenta, a pokud se tak stane, snadno získá nominaci GOP. A pokud se mu to podaří, velmi dobře může po čtyřech katastrofálních letech Joea Bidena opět vyhrát prezidentský úřad.

Pokud Trump získá zasloužený druhý mandát, přijede do Washingtonu s novým bojovým plánem, jak se postavit bažině – a skutečně ji vysušit. A washingtonští kariéristé s tím nemohou prakticky nic dělat.

Trump a jeho spojenci strávili posledních několik měsíců pečlivým plánováním nejen svého návratu do Bílého domu, ale také masivní reorganizace federální byrokracie až na úroveň středního personálu, která by mohla vést k propuštění desítek tisíc zaměstnanců.

Podle Axiosu, jehož zpravodajové strávili tři měsíce rozhovory s přibližně dvěma desítkami Trumpových zasvěcenců a dalších osob obeznámených s plánováním, Trump znovu zavede „plán F“, exekutivní příkaz, který vydal jen několik dní před volbami v roce 2020 a který byl rychle zrušen prezidentem Joem Bidenem a který vyzývá k úplné změně stovek federálních agentur.

V plánu požaduje nahrazení současných úředníků mladými profesionály, kteří jsou zajedno s jeho agendou „MAGA“. Plán F vytvořil novou kategorii federálních zaměstnanců, kteří jsou na „pozicích důvěrného charakteru, určujících politiku, vytvářejících politiku nebo obhajujících politiku“, a umožňuje, aby tito zaměstnanci byli nahrazeni po prezidentské změně.

„Federální vláda má prospěch z kariérních odborníků na pozicích, které obvykle nepodléhají změnám v důsledku výměny prezidenta,“ uvádí se v nařízení.

Axios dodává: „Nejvyšší spojenci bývalého prezidenta Trumpa se připravují na radikální přetvoření federální vlády, pokud bude znovu zvolen, a to tak, že potenciálně vyčistí tisíce státních zaměstnanců a obsadí kariérní místa loajálními k němu a jeho ideologii „Amerika na prvním místě“, uvedli pro Axios.

„Dopad by mohl jít daleko za typické konzervativní cíle, jako je Agentura pro ochranu životního prostředí a daňový úřad. Trumpovi spojenci pracují na plánech, které by potenciálně zbavily vrstev ministerstvo spravedlnosti – včetně FBI, a zasáhly by do národní bezpečnosti, zpravodajských služeb, ministerstva zahraničí a Pentagonu, tvrdí zdroje blízké bývalému prezidentovi.“

Až 50 000 zaměstnanců by mohlo být okamžitě propuštěno, včetně mnoha zaměstnanců ministerstva spravedlnosti, Pentagonu a FBI.

Axios dále vysvětlil, že Trumpova masivní snaha doslova reformovat federální instituce a úřady a změnit jejich politickou kulturu je pokračujícím úsilím, které pravděpodobně projde několika tweety ještě před dnem inaugurace v roce 2025.

„Dobře financované skupiny již vytvářejí seznamy kandidátů vybraných často pro jejich nevraživost vůči systému – v souladu s Trumpovou dlouhodobou posedlostí vysušováním ‚bažiny‘,“ uvedl portál. „To zahrnuje budování rozsáhlých databází lidí prověřených jako oddaní Trumpovi a jeho agendě.“

„Přípravy jsou mnohem pokročilejší a ambicióznější, než se dříve uvádělo. To, co se děje nyní, je inverzí odfláknuté a prakticky neexistující infrastruktury kolem Trumpa před jeho prezidentským přechodem v roce 2017,“ pokračovala zpráva.

„Tyto skupiny operují na mnoha frontách: formují politiku, identifikují špičkové poručíky, vytvářejí alternativní pracovní sílu nebývalého rozsahu a připravují se na právní výzvy a obhajoby, které by se mohly dostat před Trumpovi nakloněné soudce, a to až k Nejvyššímu soudu v počtu 6-3,“ dodal Axios.

Trump se během svého prvního funkčního období poučil z mnoha věcí, konkrétně z toho, že federální byrokracie je tvor sám pro sebe, chráněný před veřejností, jehož zaměstnanci a manažeři dobře vědí, že ať udělají cokoli, Kongres je bude nadále financovat.

Jako takový nebude přeskupovat lehátka na palubě Titaniku, ale prostě je nahradí zcela novou lodí.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Král Miroslav
Host
Král Miroslav
1 rok před

Pěkně shrnuto, ale tak to probíhat nebude.
Biden není prezident. Doposud nevrátil zpět obamovské generály do Pentagonu kam je nainstaloval Trump po zfalšovaných volbách. Kdyby byl prezidentem,tak Trumpovi generálové by už tam dávno nebyli. Celá Bidenova inaugurace byl obrovský podvod řízený trumpovými lidmi. Takhle otřesně špatně sestříhaný pořad by nenatočili ani ochotníci na základce. Bylo to proto, že Trump opakoval, že lidem se to nestačí říct,lidem se to musí ukázat. Tak nám ukázali, že Biden není zvolen, že nesídlí v Bílém domě atd.
V Simpsnech nám ukázali mapu Sovětského svazu v r. 2024. Jeho součástí je Finsko,Švédsko a Norsko. A tento seriál ukazuje vždy to, co se stane.
Sledujeme kino,divadlo, mějte klid na duši. A hlavně, nepodlehněte útokům deepstate,vlády. Dočkáme se lepších časů, bez nich…

Král Miroslav
Host
Král Miroslav
1 rok před

A ještě doplním. Na setkání světového ekon. fóra před rokem Putin řekl, že žádný Velký reset nebude. Aliance Trump Putin má jiné plány, zatočit s deepstate, definitivně je odstranit. Plán má sice malé zpoždění, ale dojde naplnění !

2
0
Would love your thoughts, please comment.x