Studie zjistila, že Xanax a Valium způsobují poškození mozku a sebevraždy

Xanax a Valium

Benzodiazepiny, jako je Xanax, Valium a Klonopin, užívá přibližně 30 milionů Američanů, tedy asi 12,5 % dospělé populace. Lékaři a psychiatři předepisují tyto léky k léčbě úzkosti již desítky let.

Xanax a Valium

Nová studie však ukazuje, že „užívání benzodiazepinů a jejich přerušení“ může způsobit „poškození nervového systému a mít negativní dopady na život.“

Výzkumníci z University of Colorado Anschutz Medical Campus uvedli, že když se pacienti dostanou do fáze přerušení užívání Xanaxu, Valia a Klonopinu, čelí významným abstinenčním příznakům.

„Přestože se benzodiazepiny předepisují ve velké míře již desítky let, tento průzkum přináší nové významné důkazy o tom, že u části pacientů dochází k dlouhodobým neurologickým komplikacím,“ uvedl Alexis Ritvo, M.D., M.P.H., odborný asistent psychiatrie na Lékařské fakultě Coloradské univerzity a lékařský ředitel neziskové organizace Alliance for Benzodiazepine Best Practices. Podle ní musí lékařská komunita přehodnotit způsob předepisování benzodiazepinů.

Studie byla výsledkem spolupráce mezi univerzitou CU Anschutz, lékařským centrem Vanderbiltovy univerzity a několika protidrogovými organizacemi, které se specializují na zvyšování povědomí o škodlivosti benzodiazepinů.

„Pacienti hlásí dlouhodobé účinky benzodiazepinů již více než 60 let. Jsem jedním z těchto pacientů. Přestože jsem léky užíval podle předpisu, i po čtyřech letech od vysazení benzodiazepinů se u mě denně objevují příznaky. Náš průzkum a nový termín BIND (benzodiazepiny indukovaná neurologická dysfunkce) vyjadřují zkušenosti pacientů a poukazují na potřebu dalšího zkoumání,“ uvedla doktorka Christy Huffová, jedna ze spoluautorek článku, kardioložka a ředitelka organizace Benzodiazepine Information Coalition.

Přibližně 76,6 % respondentů mělo po vysazení benzodiazepinů dlouhodobé příznaky. Téměř polovina respondentů měla těchto deset příznaků déle než rok:

1. nízká energie
2. potíže se soustředěním
3. ztráta paměti
4. úzkost
5. nespavost
6. citlivost na světlo a zvuky
7. zažívací potíže
8. příznaky vyvolané jídlem a pitím
9. svalová slabost
10. bolest těla

Nejvíce znepokojující částí studie bylo, že výše uvedené příznaky byly nové a výrazné a respondenti je nezažili předtím, než začali užívat Xanax, Valium a Klonopin. Mnoho respondentů uvádělo poškozené vztahy, ztrátu zaměstnání a zvýšené náklady na léčbu. Také 54,4 % respondentů uvedlo sebevražedné myšlenky nebo pokus o sebevraždu.

Ale nebojte se, protože lékaři a vláda nám namlouvají, že benzodiazepiny jsou bezpečné, stejně jako v 90. letech tvrdili, že OxyContin není návykový.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
10 měsíců před

Všechny vynalezené Big Pharmy léky mají vedlejší účinky poškozující zdraví.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x