Studie: Radiofrekvenční záření z mobilních telefonů způsobuje rakovinu

radiofrekvenční záření z mobilních telefonů

Čtyři přední světoví odborníci v oblasti ochrany životního prostředí v novém výzkumném projektu zjistili, že radiofrekvenční záření mobilních telefonů je karcinogenní pro zvířata i lidi.

radiofrekvenční záření z mobilních telefonů

Vědci, z nichž jeden je bývalým ředitelem amerického Národního toxikologického programu (NTP), publikovali pre-print studii, v níž rozebírají nejnovější výzkum elektromagnetického záření (EMR) a RF záření. Došli k závěru, že existují „podstatné vědecké důkazy“, že „RF záření způsobuje rakovinu, endokrinologické, neurologické a další nepříznivé zdravotní účinky.“

Dokument rovněž vytýká americké Federální komisi pro komunikace (FCC), že nechrání veřejné zdraví. V mnoha ohledech se FCC nechala koupit komunikačním průmyslem podobně jako americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) farmaceutickým a vakcinačním průmyslem.

Podle čtyř vědeckých odborníků FCC systematicky ignoruje „princip předběžné opatrnosti“, pokud jde o nebezpečí mobilních telefonů. Princip předběžné opatrnosti, pokud ho neznáte, je soubor zásad, které se běžně používají v toxikologii k hodnocení rizik.

„Tato studie je jasnou výzvou k prevenci a opatrnosti,“ uvedla doktorka Devra Davisová, MPH, toxikoložka a epidemioložka a jedna ze spoluautorek studie.

„Nyní víme dost na to, abychom mohli přijmout opatření ke snížení expozice tomuto … Je na čase,“ dodala Davisová, která je rovněž zakladatelkou a prezidentkou organizace Environmental Health Trust a zakládající ředitelkou Centra pro environmentální onkologii a Ústavu pro výzkum rakoviny Pittsburské univerzity.

Kdyby se WHO skutečně zabývala vědeckými poznatky, EMP a RF záření by byly „potvrzené“, a ne jen „pravděpodobné“ lidské karcinogeny
Davisová řekla serveru The Defender, že existuje „obrovské množství“ experimentálních a epidemiologických důkazů, které prokazují příčinnou souvislost mezi EMR-RF a rakovinou. EMR-RF je také spojeno s poškozením DNA, nepříznivým vývojem plodu a poškozením endokrinního systému.

„EMP-RF funguje jako klasický endokrinní disruptor tím, že poškozuje reprodukční funkce mužů i žen,“ uvádějí autoři studie.

Jak uvedl vedoucí poradce Světové zdravotnické organizace (WHO), pokud by se EMP a RF záření hodnotilo na základě nejnovějších studií, bylo by více než pravděpodobné, že by bylo povýšeno z „pravděpodobných“ lidských karcinogenů na potvrzené lidské karcinogeny.

Davisová nový výzkum označila za „přelomový“ v tom smyslu, že přináší solidní závěry o nebezpečnosti elektromagnetického záření – „ale tento přelomový výzkum je postaven na ramenou řady dalších,“ zdůraznila.

Důvodem, proč úřady stále považují záření EMP-RF za „bezpečné“, je skutečnost, že regulační orgány se opírají o „zásadně chybné“, avšak široce medializované zprávy sepsané „vědci spřízněnými s průmyslem“, jejichž úkolem je prohlásit, že „žádné zdravotní riziko nehrozí.“

„Je nezbytné trvat na úplném obrazu důkazů, a ne na jejich vybělené nebo zkreslené verzi, která je v současnosti propagována,“ zdůraznila Davisová a její kolegové.

Jinými slovy, jediným způsobem, jak se kdy dozvědět pravdu, je oddělit zdravou vědu od zaujatého telekomunikačního průmyslu. Dokud se tak nestane, „provádíme ve skutečnosti nekontrolovaný experiment na sobě, našich rodinách a našich dětech,“ uvádějí.

Na vině je také FDA, který odmítá množství studií prokazujících nepříznivé účinky radiofrekvenčního záření, včetně studie NTP z roku 2018 za 30 milionů dolarů, která poskytuje „jasné důkazy“, že elektromagnetické záření je spojeno s rakovinou a poškozením DNA.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x