Stoltenberg poprvé od začátku války navštívil Kyjev a zdůraznil, že Ukrajina patří do NATO

Zelenskyj a Stoltenberg

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg poprvé od ruské invaze před více než rokem navštívil Ukrajinu a na Twitteru potvrdil, že se setkal s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Zelenskyj a Stoltenberg

Stoltenberg dále uvedl, že Ukrajina by měla být v NATO. „Ukrajina má své právoplatné místo v NATO a naše podpora časem pomůže, aby to bylo možné. Stojíme při vás dnes i dlouhodobě,“ uvedl šéf NATO.

V tiskové zprávě NATO Stoltenberg připomněl ukrajinskému publiku i celému světu, že země západní vojenské aliance poskytly válkou zničené zemi od začátku války podporu ve výši více než 150 miliard eur.

„Vaše odhodlání bojovat proti agresorovi, osvobodit svou zemi a pracovat na lepší budoucnosti mi říká zcela jasně. Ukrajina zvítězí,“ prohlásil Stoltenberg.

Navštívil Buču, místo údajných ruských zvěrstev, a navštívil památník připomínající padlé ukrajinské vojáky na náměstí svatého Michala v Kyjevě.

Stoltenberg je v poslední době stále odvážnější ve svých tvrzeních, že by Ukrajina měla nakonec vstoupit do NATO.

Například když bylo počátkem tohoto měsíce Finsko na slavnostním ceremoniálu v Bruselu oficiálně přijato do aliance, Stoltenberg řekl následující:

Dodal, že Kyjev může vyhrát válku a jednoho dne se stát plnohodnotným členem NATO.

V reakci na tiskovou konferenci, kterou uspořádal deník Kyiv Independent, Stoltenberg uvedl, že „postoj NATO zůstává nezměněn a že Ukrajina se stane členem aliance.“

Dlouholetý vůdce NATO zdůraznil, že „hlavním cílem“ je nyní zajistit, aby Ukrajina zůstala suverénním a nezávislým národem v Evropě. „Prvním krokem k případnému členství Ukrajiny v NATO je zajistit, aby Ukrajina zvítězila, a proto USA a jejich partneři poskytli Ukrajině bezprecedentní podporu,“ dodal.

Samozřejmě, že to vše nebezpečně vychází z toho, co by v podstatě znamenalo kolaps Ruska, vzhledem k tomu, že jaderná velmoc by nikdy nedovolila, aby se Ukrajina stala plnohodnotným členem NATO, i když k její militarizaci ze strany NATO do jisté míry v průběhu konfliktu již došlo.

Z pohledu odmítavých zemí NATO, jako je Maďarsko, by přijetí Ukrajiny do NATO automaticky spustilo článek 5 o společné obraně, což je důvod, proč NATO nepřijímá země s doutnajícími konflikty na svých hranicích (a už vůbec ne v době, kdy jsou uprostřed horké války).

To znamená, že by se jistě našla přinejmenším hrstka států, které by se zdráhaly schválit jakoukoli budoucí žádost Ukrajiny, vzhledem k tomu, že by to znamenalo, že jaderný konflikt s Ruskem by byl na obzoru.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Sa dosť divím Ruským špecialistom, že nedajú informácie pre vojská aby takýchto ch. Ujov jednoducho zlikvidovali. Nič by sa nestalo. Nemajú tam čo hľadať. Západ by šomral a ale nič by s tým nemohol robiť. A ak by sa pokúsil o nejakú odvetu v podobe teroristického útoku, tak by som im to už konečne odplatil. Aby vedeli, že ani oni nie sú v bezpečí, ak budú naďalej provokovať. Treba trochu zmeniť pravidlá hry.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x