Rusko varuje, že zástupná válka NATO na Ukrajině představuje reálnou hrozbu jaderné války

jaderná válka

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v novém prohlášení odsoudil Severoatlantickou alianci (NATO) za to, že se prostřednictvím Ukrajiny zapojila do zástupné války s Ruskem.

jaderná válka

Ve svém vystoupení v ruské státní televizi Lavrov zopakoval postoj Ruska, že je zcela legitimní, aby se země zaměřila na zbraně na Ukrajině, které tam umístili její západní spojenci.

I když tomu tak dříve nebylo, Lavrov nyní tvrdí, že riziko jaderné války je „značné“, protože NATO prostě neustoupí a agresi nezastaví.

„Pokud se NATO v podstatě zapojí do války s Ruskem prostřednictvím zmocněnce a vyzbrojuje tohoto zmocněnce, válka znamená válku,“ řekl Lavrov. „Nechtěl bych tato rizika uměle zvyšovat. Mnozí by si to přáli. Nebezpečí je vážné, reálné. A my ho nesmíme podceňovat.“

Biden posílá na Ukrajinu 800 milionů dolarů, bezpilotní letouny a další vojenskou pomoc na eskalaci konfliktu
V reakci na to americký ministr obrany Lloyd Austin Lavrovovy výroky otočil a naznačil, že Rusko nyní vyhrožuje Spojeným státům a že je to „velmi nebezpečné a nevhodné.“

„Nikdo nechce, aby došlo k jaderné válce,“ řekl Austin. „Je to válka, kterou všechny strany prohrají. A tak chrastění šavlemi a, víte, nebezpečná rétorika je jednoznačně neužitečná a je něčím, do čeho se nebudeme zapojovat.“

Austin se nezmínil o tom, že členové NATO nadále zaplavují Ukrajinu stále smrtonosnějšími zbraněmi, aby mohli čelit Rusku na východě i na jihu, kde obě země vedou spory již mnoho let.

Německo například posílá na Ukrajinu protiletadlové tanky „Gepard“, což je pozoruhodný posun v politice, který naznačuje, že situaci nevyhrocuje Rusko, ale NATO.

„Včera jsme rozhodli, že Německo umožní dodávku protiletadlových tanků ‚Gepard‘ na Ukrajinu,“ oznámila německá ministryně obrany Christina Lambrechtová pro Deutsche Welle.

Falešný americký „prezident“ Joe Biden 21. dubna rovněž oznámil, že dalších 800 milionů dolarů z peněz amerických daňových poplatníků je spláchnuto přímo na Ukrajinu jako „vojenská pomoc“ pro tamní probíhající operace.

V balíčku, který prozradil Joe Biden, byly také některé těžké dělostřelecké zbraně, včetně 72 houfnic ráže 155 mm a 144 000 nábojů, spolu se 72 taktickými vozidly pro tažení houfnic.

Dále bylo odesláno více než 122 taktických bezpilotních systémů Phoenix Ghost, tzv. dronů, a další polní vybavení a náhradní díly.

Německo, Polsko a Spojené státy rovněž poskytují Ukrajině další výcvik pro boj proti Rusku, což naznačuje, že třetí světová válka je již v plném proudu – jen ještě nedošlo k jejímu vyvrcholení.

Bidenův režim tvrdí, že jeho cílem je ochromit Rusko do té míry, aby už nikdy nebylo schopno zahájit invazi, jakou podniklo v únoru na Ukrajině.

„Ukrajina zůstává suverénní zemí, demokratickou zemí, schopnou chránit své suverénní území,“ odpověděl ministr Austin na otázku ohledně „cílů úspěchu“ USA uprostřed konfliktu a dodal, že chce, aby se vojenské kapacity Ruska výrazně snížily.

„Upřímně řečeno, už ztratila mnoho vojenských schopností a mnoho svých vojáků a my chceme, aby neměla schopnost tuto schopnost velmi rychle obnovit,“ prohlásil dále Austin.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x