Severní a Západní Evropa se řítí do občanské války

občanská válka

Masová imigrace, kulturní dezintegrace a krajně pravicová opozice jsou receptem na katastrofu, tvrdí maďarský historik Lásló Bernát Veszprémy.

občanská válka

Západní Evropa se řítí do občanské války, kterou si sama způsobila, protože podpora masové migrace ze strany liberálních vlád nadále podněcuje antisemitismus, tvrdí maďarský historik Lásló Bernát Veszprémy.

Veszprémy v rozhovoru pro zpravodajský portál Index varoval, že ačkoli se v Evropě vyskytuje muslimský antisemitismus a levicové násilí, rostoucí počet migrantů podněcuje také pravicové radikály.

„Muslimský antisemitismus je samozřejmě nebezpečný a existuje také krajně levicové násilí. Ale poslední věc, kterou chci udělat, je bagatelizovat nebezpečí skutečně extrémní pravice, tedy nebezpečí neonacistické,“ řekl historik.

„Různé sociální jevy jsou ve vzájemné interakci. Pachatelé tří velkých střeleb v synagogách v posledních letech vždy obviňovali Židy z masové imigrace. Každý, kdo neodsuzuje krajně pravicové násilí dostatečně důrazně, se může snadno ocitnout v situaci, kdy je obviněn z ‚vybílení‘ pachatelů. Odpovědnost za krajně pravicové násilí ovšem nesou výhradně pachatelé,“ dodal.

Veszprémy, který je v současné době šéfredaktorem zpravodajského webu Corvinák a přispěvatelem zpravodajské publikace Mandiner, dodal, že kombinace masové imigrace, kulturní dezintegrace a krajně pravicové opozice je receptem na katastrofu.

„Je třeba vidět, že krajně pravicový terorismus živený masovou imigrací by mohl v budoucnu zesílit. Mohou útočit jak na Židy, tak na Muslimy. V reakci na to poslední mohou Islamisté opět aktivovat pomstu. Západní a Severní Evropa směřují děsivým tempem ke krvavé občanské válce a já vidím jen málo známek toho, že by v tomto zužujícím se koridoru mělo dojít ke zvratu.“

Historik dodal, že prozatím nelze říci, zda by USA byly ochotny a schopny podpořit preferovanou stranu ve třech velkých konfliktech.

„Nejnepříjemnější otázka: Pokud sud střelného prachu na Dálném Východě exploduje, která země bude pro Ameriku důležitější? Ukrajina, Izrael, nebo Tchaj-wan? Bude těžké zásobovat všechny tři země současně penězi, zbraněmi a náhradními díly. Dokud neuvidíme odpovědi na tyto otázky, je zde příliš mnoho nejistoty na to, abychom mohli dělat rozumné předpovědi,“ řekl.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x