Pokrytectví Západu umožňující genocidu v Gaze

genocida v Gaze

Přestože jsou svědky těchto zvěrstev, vůdci a představitelé Západních vlád bezostyšně podporují Izraelské válečné zločiny a jejich narativ.

genocida v Gaze

Ve chvíli, kdy si svět uvědomil intenzitu a rozsah bleskových útoků Hamásu, operace Al-Aksa Flood, na Izraelské osady a vojenská zařízení 7. října, bylo zcela jasné, že Izraelská invaze bude mnohem intenzivnější než kdykoliv předtím.

Dobře koordinovaná operace Hamásu byla obrovskou ranou mýtu Izraelské bezpečnostní doktríny, bezprecedentní událostí v historii vleklého Arabsko-Izraelského konfliktu od roku 1948. Následujícího dne oznámil Izraelský ministr bezpečnosti Yoav Gallant úplné obléhání slovy: „Bojujeme proti lidským zvířatům“, což jsou hanlivá slova, která použil pro Palestince. Dále jasně odhalil záměr Izraelského režimu vyhladit civilní obyvatelstvo prohlášením, že „Gaza se nikdy nevrátí do stavu, v jakém byla.“ V opětovné eskalaci Izraelské vedení potvrdilo, že půjde o rozsáhlou a dlouhotrvající válku, kterou budou podporovat a vyzbrojovat USA a Západoevropské liberální demokracie.

Masakr vysídlených civilistů v Arabské Anglikánské Episkopální nemocnici al-Ahlí v Gaze je bezprecedentní událostí, která vyvolala šok po celém světě. Tento ohavný zločin byl vykonán chvíli poté, co Západní země v Radě bezpečnosti OSN vetovaly Ruskou rezoluci o zastavení zuřivých raketových útoků.

Uprostřed zuřivého bombardování hustě obydleného pásma Gazy bylo 1,1 milionu civilních obyvatel severní části, z nichž polovinu tvoří děti, nařízeno, aby se z celé oblasti evakuovali dolů na jih. V mnoha médiích se objevily zprávy, že stíhačky Izraelských okupačních sil (IOF) záměrně útočí na civilisty, kteří se snaží najít bezpečná místa na blokovaném území. Aby si Izraelská armáda udržela psychologickou válku ve svůj prospěch, je ve své agresi ještě bezohlednější. V rámci této snahy je plán násilného vysídlování zákeřnou taktikou, jejímž cílem je obsadit zemi a způsobit Palestinskému lidu a společnosti Nakbu 2.0. Tyto příkazy jsou závažným porušením mezinárodního práva a rovnají se válečným zločinům.

Sionistický režim apartheidu používá taktiku Hitlerovských nacistických sil. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že obléhání Gazy je srovnatelné s obléháním Leningradu za druhé světové války. Netanjahu obnovil středověké praktiky uvalení úplné blokády potravin, vody, elektřiny, a dokonce i zdravotnického materiálu a další humanitární pomoci. Jeho rasističtí ministři Itamar Ben-Gvir a Bezalel Smotrich si bezostyšně dělají legraci z lidského utrpení a dokonce otevřeně rozdávají osadníkům zbraně. K opovržení přispívá i to, že organizace Human Rights Watch (HRW) potvrdila, že byla vystřelena i zakázaná smrtící munice s bílým fosforem. Abychom uvedli věci na pravou míru, Západní představitelé vyvolali mnoho povyku kvůli nepotvrzenému použití zakázaných smrtících zbraní v Sýrii, ale jejich ohlušující mlčení ohledně Gazy je spoluvinou na tomto činu a je do očí bijícím případem zrady.

V nedohlednu je otázka, nakolik jsou Západní země zodpovědné za povzbuzování Izraele a jeho expanzivních plánů na Palestinských územích. Sporná otázka práva na návrat Palestinských uprchlíků nebyla nikdy realizována, a to ani po uznání Izraele a „dvoustátního řešení“ po uzavření dohod z Osla v roce 1993.

Historická smlouva zprostředkovaná Spojenými státy se ukázala být obrovským strategickým úspěchem Izraele, jehož Západní spojenci nikdy nedbali na požadavek vytvoření nezávislého Palestinského státu, a tato nelibost nakonec povzbudila touhu po osvobození okupovaných území.

Západní média rovněž podsouvají převládající narativ, aby nepřímo upřednostnila Izraelskou snahu o manévrování veřejným míněním. Tyto mainstreamové sdělovací prostředky působící pod rouškou neutrality nesou stejnou vinu za to, že racionalizují Izraelské vražedné řádění a nevyzývají své vlády, aby mu zabránily.

Nezáleží jim na nevinných lidských životech a bezostyšně ignorují násilnou vojenskou ofenzívu na bojištích, kde každým dnem narůstá počet civilních obětí. Za několik dní bušení do civilní infrastruktury počet obětí šokujícím způsobem vzrostl. Nemocnice jsou na pokraji operačního kolapsu. Na sociálních sítích kolují znepokojivé snímky, které vypovídají o obrovské lidské katastrofě, o níž Západní mainstreamová média neinformují.

Solidaritu s Palestinskou věcí a odpor proti Izraelské agresi Evropské vlády označují za antisemitismus. V Evropských městech se konají masové protestní pochody a vláda se snaží potlačit rozhořčení veřejnosti v ulicích. Francouzský a Britský ministr vnitra vydali příkazy k zákazu pro-Palestinských protestů v jednotlivých městech. Jakými takzvanými Západními liberálními a demokratickými hodnotami se řídí? Není to útok na občanské svobody a svobodu?

V této chvíli je třeba poukázat na dvojí metr Západních vlád a jejich „morální výšiny.“ Bidenova administrativa nedbá na názor mezinárodního společenství a v souvislosti s možným zapojením Osy odporu vedené Íránem posílá tuny zbraní a munice do Tel Avivu a vysílá vojenská plavidla k břehům Středozemního moře.

Rozsáhlé dodávky vojenské techniky a technologií Izraeli byly dlouho považovány za neoprávněnou provokaci, která podle kritiků povzbudila jeho agresivní postoje. Západ navíc po léta záměrně ignoroval i Izraelský tajný program jaderných zbraní. Zatímco humanitární pomoc, která je posílána do válkou zničené Gazy, je blokována IOF.

Na diplomatické úrovni dělá Americký ministr zahraničí Antony Blinken svou práci emisara Sionistického režimu a pendluje sem a tam mezi svými regionálními Arabskými protějšky, aby zabránil jakékoli eskalaci mimo toto divadlo. Existuje velká možnost, že se do války zapojí Libanonské hnutí Islámského odporu Hizballáh, pokud nebudou bombardování zastavena.

Ve skutečnosti se Západní představitelé a politici, ne všichni, odvděčují svým sponzorům nebo lobbistům. Většina Západních politiků je často podporována a financována vlivnými pravicovými Sionistickými lobbistickými skupinami a think tanky, které jsou velmi silně infiltrovány v koridorech moci v jejich zemích. Jen velmi málo Evropských vlád nebo politických představitelů zaujímá nezávislý postoj, pokud jde o Palestinskou otázku.

Americko-Izraelský výbor pro veřejné záležitosti (AIPAC), Americký židovský výbor (AJC), Evropští přátelé Izraele (EFI) a Iniciativa přátel Izraele (FII) jsou jedny z mála silných Sionistických advokačních skupin, které ovlivňují domácí politiku, aby blokovaly jakékoli proti-Izraelské kroky a zajistily si nadvládu v oblasti kontroly narativů a manipulace s informacemi. Tito političtí představitelé, včetně zákonodárců, politických stran a sdělovacích prostředků, jsou také dlouhodobě zapojeni do Hasbary – hebrejsky vysvětlování -, což je snaha o jemnou veřejnou diplomacii s cílem posílit pozitivní obraz Izraele a legitimizovat každou akci Sionistické entity. Americký vojensko-průmyslový komplex (MIC) také přispívá k mezinárodnímu světovému řádu.

V době, kdy probíhá tvrdá agrese, Západní vlády opakují své tradiční stanovisko, že Izrael má „právo na sebeobranu“, aniž by braly v úvahu dřívější represivní politiku Izraele spojenou s výstavbou nelegálních osad okupací území, stále xenofobnějšími útoky osadnických milicí a útoky na svaté místo al-Aksá v al-Kuds, které vedly k těmto důsledkům.

Od blokády v roce 2007 kolektivní trest zhoršuje každodenní život tím, že kontroluje mobilitu a dělá z Gazy vězení pod širým nebem. Nyní se Západní představitelé odhalují tím, že záměrně ignorují podlou strategii Benjamina Netanjahua, který během invaze přerušil dodávky humanitární pomoci. Zneužívají Izraelské oběti a záminku likvidace vrcholných představitelů Hamásu k ospravedlnění Izraelských „vedlejších obětí.“

Způsob, jakým Izraelská vojenská letadla neúnavně sypou tuny raket na civilní ghetta, zabíjejí neozbrojené civilisty a srovnávají se zemí výškové obytné komplexy, kvalifikuje jednání Izraele jako klasický případ páchání genocidy. Je to etnická čistka, prostě a jednoduše. Takové činy se zcela jistě rovnají válečným zločinům podle čtvrté Ženevské úmluvy a představují nestoudné porušování mezinárodního práva. Pachatelé by měli být za své barbarství pohnáni před soud. I kdyby Izrael odstoupil od Římských stanov, Netanjahu a jeho rasističtí odporní kolegové by měli být souzeni u Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu za své zločiny proti lidskosti.

Navzdory tomu, že jsou svědky těchto zvěrstev, vůdci a představitelé Západních vlád bezostyšně podporují Izraelské válečné zločiny a jejich narativ. Ve skutečnosti se Západoevropské vlády stejnou měrou podílejí na vyvraždění Palestinského lidu. Umožňují genocidu v Gaze.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x