Sergej Šojgu varuje USA a Velkou Británii, že budou „plně vtaženy do konfliktu“, pokud Ukrajina zasáhne Krym zbraněmi NATO

Vladimir Putin,Sergej Šojgu

Během úterního setkání s nejvyššími ruskými vojenskými představiteli ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že Moskva získala informace o tom, že Ukrajina plánuje útok na Krym s použitím raket HIMARS dodaných NATO.

Vladimir Putin,Sergej Šojgu

Ruskem kontrolovaný Krym je anektován od roku 2014, ale Šojgu přislíbil, že jakýkoli úder s použitím raket dodávaných USA a Velkou Británií bude brán jako přímý útok Západu na toto území.

Šojgu v úterý prohlásil: „Použití těchto raket mimo zónu naší speciální vojenské operace by znamenalo, že Spojené státy a Velká Británie by byly plně vtaženy do konfliktu a znamenalo by to okamžité údery na rozhodovací centra na Ukrajině.“

„Kyjevský režim využívá velké množství západních zbraní a elitních formací, jejichž personál byl vycvičen specialisty NATO,“ dodal.

Bývalý zbrojní inspektor OSN a americký vojenský veterán Scott Ritter, nyní autor a moderátor podcastů, se komentáři ruského ministra obrany zabýval během úterního vysílání.

„Západ se bude muset vyrovnat s realitou nevyhnutelného ruského vítězství,“ řekl. „Otázkou nyní je, jak s Rusy vyjednávat, a myslím, že je rozdíl mezi vyjednáváním s národem, který vedl nezákonnou útočnou válku, a vyjednáváním s národem, který provedl legitimní akt sebeobrany.“

Ritter naložil na bedra Kremlu a ruských novinářů úkol dokázat, že ruská invaze na Ukrajinu byla oprávněná a obranná.

Během vysílání Ritter popsal setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s představiteli několika afrických zemí, na kterém předložil dokumenty dokazující, že Ukrajina odstoupila od mírových jednání poté, co ruské síly ustoupily z Kyjeva.

Chtějí Američané a Britové, aby jejich země byly zataženy do fyzického konfliktu s jaderným Ruskem, a to vše na obranu zkorumpovaného loutkového prezidenta Volodymyra Zelenského, ovládaného Západem?

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x